
Az optimizmus gyakorlása


.Gyurátz F.Evangélikus Ált. Isk.
Ilyen boldogan készítik a negyedikeseink a képregényeket. Már nagyon várom a kész alkotàsokat.:)
Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
A gyerekek nagyon élvezik a naplóírást. Nagyon örülök neki, hogy ilyen szépen megfogalmazzák a gondolataikat! Így nemcsak a személyiségük fejlődik, hanem a fogalmazás tanulásánál is nagy hasznukra lesz a boldogságóra.
Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
A naplóba elkezdtük írni, milyen örömök érnek bennünket, s ezt osztályozzuk is.
Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
A gyerekek nagy örömmel kezdtek írni az optimistanaplóba. Nagyon frappánsan megfogalmazott történetek kerültek bele. Ismét megállapítottuk, sokat jelentenek a boldogságórák. Jobban odafigyelnek egymásra, más szemmel nézik a világot.
Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium
Megtartottuk a kicsi elsőseimmel október bevezető óráját! 🙂 Kezdésként „lezártuk” a HÁLA hónapot, mindenki választott magának egy követ, és megmondta, melyik szó teszi őt boldoggá, mitől lesz vidám! A következők szavak „varázsolták” a köveket „hálakövekké”: mosolygás, napsütés, Apa, Erik (testvér), építőkocka, szeretet. 🙂 Öröm volt látni őket, ahogy forgatták a kezükben az új „csodát”… a hálaköveket felavattuk, „varázserővel” láttuk el Bagdi Bella Pozitív gyerek vagyok című dalával, közös táncolással! 🙂 Az óra további részében az optimista rejtvényt ugyan közösen oldottuk meg, felnőtt segítségét is igénybe vettük (bevontuk a pedagógiai asszisztenst is), de az optimista szemüveg színezése telitalálat volt a fiúk között! Nagyon élvezték a filctollas színezést, míg közben együtt „mantráztuk” Kevinnel: „Pozitív, pozitív gyerek vagyok, bármikor, bármire képes vagyok!” Beszéljen helyettem a közös képünk! 🙂
Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
Az első havi téma után úgy érzem, változnak a gyermekeim. Fantasztikus, milyen ötleteik vannak, milyen remekül megfogalmazták, hogy kinek, s miért hálásak. Azok a gyerekek, akik nem szeretnek szerepelni, most kinyíltak, bátrabbak lettek,. Azt is tapasztalom, hogy egymással is kedvesebbek, megértőbbek. Nagyon szeretik ezeket az órákat. A könyvtárban közkinccsé tették a hálanaplót, a felsősök kérdezték, ők is írhatnak bele? Így nagy örömmel vágunk bele a második hónap témájába, az optimizmusba. Már készítjük az optimistanaplót.