
Apró örömök élvezete

Videónkban Piskóti Hanna meséli el egy hétvégéjének történéseit!
Micsoda nap!
Reggel már korán felkeltem és arra gondoltam, hogy milyen jó lesz a mai nap, mert reggel az iskolába megyünk anyával. Már nagyon vártam!
Amikor odaértünk a Tanító néni már az ajtóba várt bennünket. Mosolygott, nagyon aranyos és kedves volt hozzánk.
Hirtelen megláttam Danit, a régi óvodás barátomat. Ő az osztálytársaival együtt arra várt, hogy minél hamarabb bemutassák a táncukat nekünk.
Megnéztük őket és utána egy olyan terembe mentünk, ahol nagyon sok hangszer volt. Ott az iskolások gitároztak, zongoráztak, furulyáztak nekünk és hívtak minket is énekelni.
Utána a tanító nénivel átmentünk a nagy tornaterembe, ahol volt trambulin, roller, kosárlabda. Tornáztunk Szilvike nénivel és mindent kipróbálhattunk.
Felmentünk az emeletre is megnézni, hogy hol tanulnak a nagyok. A folyosón találós kérdésre kellett válaszolni, és aki ügyesen kitalálta a választ, az bemehetett a számítógépes terembe.
Itt először anyával versenyeztem, utána pedig a többiekkel. Én háromszor is első lettem és kaptam egy kifestőt. Nagyon örültem neki, mert nagyon szeretek színezni!
Lesétáltunk az emeletről az ebédlőbe, ahol nagyon sok finomsággal vártak bennünket.
A legvégén kaptunk ajándékokat is: füzetet, ceruzát, nyakláncot, amit haza is vihettünk és anya megengedte, hogy elhozzam az óvodába is megmutatni a fiúknak.
Nagyon jó volt ott és mondtam anyukámnak, hogy én is szeretnék abba az iskolába járni, mert mindenki kedves és aranyos volt hozzám.
(T.A.)
Mini interjúnk első vendége Sztányi Antalné- Ilike néni, a Lengyel Laura Óvoda óvodatitkára volt, aki szívesen osztotta meg velünk a közelmúltban átèlt boldog pillanatait!




8. b osztály
Ha az apró örömökre fókuszálunk a mindennapokban, jelentős mértékben hozzájárul a boldogságunkhoz. Igazából ezt nem is gondoljuk, de bebizonyított tény.
Azonban az is igaz, hogy csak azok találnak rá, akik keresik/észreveszik őket.
Inspirációs gondolatokat megbeszéltük, majd ráhangolódtunk Bagdi Bella dalával az apró örömökre.
Érzékszerveink nap, mint nap velünk vannak, ezért azt vettük számba, hogy ki, milyen örömöt kap, ha az érzékszerveire, illetve az általa szerzett élményekre koncentrál.
Páros munkában megrajzoltuk az évszakok által nyújtott boldogság forrásokat.
Az óra végén megbeszéltünk, hogy mindennapi örömét ki írja hála napló vagy hála befőtt formájában.
Rajtam kívül többen is voltunk ☺.
Nekem aznap ez is öröm volt, s most is az.
Berger Brigitta

Az elmúlt napokban az apró örömök témakört taglaltuk a gyerekekkel. Szeretném megosztani az én apró örömeimet, amit a gyerekektől kaptam ezen téma kapcsán. Mielőtt belekezdtünk volna a beszélgetésbe, átismételtük az eddig \”tanultakat\”. Elindultunk az első óra emlékeitől (hála). Öröm volt számomra, hogy a gyerekek sok-sok fogalmat, történést magukba szívtak. Még nagyobb boldogsággal töltött el, hogy az óvodásaim már-már \”profi\” módon végzik a meditációs gyakorlatokat. Meghatott, mikor láttam, hogy a kis aprócska gyerekek, milyen átéléssel és ráhangolódva figyelnek befelé. Büszke vagyok a gyermekeimre! Hálás vagyok azért, hogy minden nap elhalmoznak engem szeretetükkel, ölelésükkel, cselekedeteikkel!
Természetesen a mesélés, a feladatlapok kitöltése és a dalok meghallgatása sem maradt el. A szülők ismét aktívak voltak. Az ovisok sok családi fotót hoztak otthonról és hosszasan meséltek arról, hogy éppen mi csalt mosolyt az arcukra a megörökített pillanatban.
Úgy gondolom, az általam készített fotók beszélnek a téma sikeréről!
Diósgyőri Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola
” A boldogság egyik legfontosabb összetevője az a képesség, hogy élvezni tudjuk a jelenben életünk pozitív élményeit.”
Az apró örömök témát a Diósgyőri Aprók csoportjában több órán is érintettük, többször foglalkoztunk azokkal.
Márciusban az évszakváltás kapcsán a gyerekek rajzban jelenítették meg az évszakokhoz köthető, örömöt nyújtó tevékenységeket, ünnepeket, tárgyakat.
Egy másik alkalommal, amikor a hónap dalát hallgattuk meg, akkor pedig arról beszélgettünk, hogy a hétköznapokban az érzékszerveink segítségével megismerhető, tapasztalható dolgok közül melyek azok, amelyek jó érzéseket keltenek bennünk. Ezeket is lerajzoltuk.
A foglalkozások alatt minden gyereknek volt hozzáfűzni valója, szívesen megosztotta a csoporttal.
A nap lezárásaként a témával kapcsolatban elkészítettük a riportot, ahol a csoportból 2 gyermek és iskolánk egyik igazgatóhelyettese szólalt meg.