Nagy izgalommal kezdtük az első boldogságóránkat. Körbe ültük és megbeszéltük, hogyan is fognak zajlani ezek az órák. Majd rátértünk a hála témára. A szó nem volt ismeretlen a gyerekeknek. Jót meséltek arról ki kinek és miért hálás. Utána egymás kezét megfogva hallgattuk meg a dalunkat.
Ezután játék következett. Nagyon élvezték az egy kis szőnyegre állunk játékot. Volt sok kacagás.
Utána kezdtünk neki a Hála fal elkészítésének. Az elkészült alkotást a folyosóra is kitettük, hogy a többi osztály is lássa.
A hála gyakorlása
Ebben a hónapban a hála gyakorlása volt a témánk. A foglalkozást most is mozgásos relaxációs gyakorlatokkal kezdtük, majd meghallgattuk a hónap dalát. A szőnyegen körbe ültek és elolvastam nekik a Hálafa történetét, amelyre néhány gyermek emlékezett az elmúlt tanévből. Megbeszéltük a mese mondanivalóját, lényegét, hogy mit is jelent a hála, kinek és miért vagyunk hálásak. Add tovább a falevelet játékot játszottunk, mely során figyelniük kellett, hogy hol tart a levél, és gyorsan adják tovább a társuknak. Az asztalhoz ülve a munkafüzet 3. oldalán lévő színezős feladat képeiről beszélgettünk, majd egyénileg kiszínezték azokat. A foglalkozás végén saját tenyerüket körbe rajzolták, és szép színesre kiszínezték, közben elmondták, hogy kinek és miért hálásak.
Szeptember a hála hónapja. Ennek jegyében sokat beszélgettünk a témáról, ki kinek, miért is hálás. Játékok követték az elméletet. Végül hála-hidat építettünk kártyákból, hogy kifejezzük a hálánkat egymás felé.
A Hála hónapja gyakorlása témakör
Osztály: 5. osztály
Az óra célja a hála jelentőségének megértése, a hála gyakorlása. A hálátlanság érzésének feldolgozása, ezzel is erősítve a hála gyakorlásának fontosságát.
Hála kézlenyomat készítése.
Ráhangolódás, a gyerekek érdeklődésének felkeltése.
Ének: Szívemben öröm dalol
Megbeszéltük milyen érzések kerültek előtérbe a szívünkben, a lelkünkben a dal éneklése közben.
Esetleg ki az, aki eszükbe jutott éneklés közben.
Kikért, miért vagyunk hálásak?
Megnéztük közösen a 10 leprás bibliai történetet, amelyen keresztül szintén a hála jelentőségét beszéltük meg, és megbeszéltük milyen érzés, amikor valaki hálátlan felénk, esetleg amikor mi vagyunk hálátlanok mások felé. Ezek után elkészítette mindenki a saját kis „hálával telt” kezét.
Miután a gyerekek felolvasták ki miért hálás, ezeket a kezeket kitettük közösen a HÁLA FALUNKRA.
A gyerekek nagyon pozitívan álltak hozzá az óra témájához, együtt működtek, visszajelzésként elmondták, nagyon tetszett nekik az óra.
A Hála hónapja gyakorlása témakör
Osztály: 5. osztály
Az óra célja a hála jelentőségének megértése, a hála gyakorlása. A hálátlanság érzésének feldolgozása, ezzel is erősítve a hála gyakorlásának fontosságát.
Hála kézlenyomat készítése.
Ráhangolódás, a gyerekek érdeklődésének felkeltése.
Ének: Szívemben öröm dalol
Megbeszéltük milyen érzések kerültek előtérbe a szívünkben, a lelkünkben a dal éneklése közben.
Esetleg ki az, aki eszükbe jutott éneklés közben.
Kikért, miért vagyunk hálásak?
Megnéztük közösen a 10 leprás bibliai történetet, amelyen keresztül szintén a hála jelentőségét beszéltük meg, és megbeszéltük milyen érzés, amikor valaki hálátlan felénk, esetleg amikor mi vagyunk hálátlanok mások felé. Ezek után elkészítette mindenki a saját kis „hálával telt” kezét.
Miután a gyerekek felolvasták ki miért hálás, ezeket a kezeket kitettük közösen a HÁLA FALUNKRA.
A gyerekek nagyon pozitívan álltak hozzá az óra témájához, együtt működtek, visszajelzésként elmondták, nagyon tetszett nekik az óra.
❤ Boldogságóra❤ – Hála gyakorlása
Az új tanév elején új szokást vezettünk be a csoportunk életébe, mely segítségével a pozitív kapcsolatokat alapozunk meg.
„Hangulat forgó”
Reggelente egy beszélgetőkör keretében a forgó
segítségével a gyerekek elmesélhetik, hogyan milyen érzelmekkel érkeztek az óvodába.
3 napraforgó ábrázolja ezeket az érzelmeket
🙂😡😥. A virágok szirmain a gyerekek jelei láthatók. Azon a virágon helyezkedik el a szirom, amilyen érzelemmel érkezett reggel a gyermek.
Ez a beszélgetés segít kialakítani a gyerekekben az egymásra figyelést, türelemre nevelést valamint megtanulnak beszélni az érzéseikről.
Relaxáció után elmeséltem nekik a Hálafa történetét. Majd hála hálót készítettünk: minden kisgyerek köré hálót fontam, hiszen egy olyan dolgot kellett mondani amiért hálásak tudnak lenni.
Majd az elhangzott hálàkból egy Hála forgót/ napraforgót/ készítettünk. A virág szirmain a hálás dolgok szerepelnek. A csoportunk ajtaján ez található 🙂
Hála vonatba is beszáltak a gyerekek és úgy utaztunk végig a csoporton, hogy hálás dolgokat mondogattunk.
Óvodai szinten pedig útindító üzenetekkel fejeztük ki hálánkat a szülők felé, mert a mi óvodánkat választották.
Bagdi Bella: Szép nap ölelj ma át engem című dalával indítottuk szeptemberi boldogságóránkat. A relaxáció során kicsit ellazultunk, és mindemellett nagyon sokat nevettünk az „Arcizomlazítás játékosan” gyakorlat végzése közben. A téma bevezetéseként beszélgettünk a háláról. Ehhez felhasználtuk a munkafüzet 7.oldalán évő „Tudtad?” kérdéseit, melyek természetesen e témával kapcsolatosak. Majd felolvastam az osztálynak a „Mese a háláról és a szeretetről” című történetet. Szereplői a Hála, a Szeretet és a Jólét voltak. Beszéltünk a szereplőkről, valamint cselekedeteikről, és a mese tanulságáról. A mi hálánkat megjelenítettük többféleképpen: radírokból, tolltartóból raktuk ki a szót, illetve maguk a gyerekekek a földön fekve is megformázták a szót. Ezen kívül „Hálagyöngysort” készítettünk. Minden gyermek kapott egy „gyöngyszemet”, amelyre 2-3 dolgot ráírhatot, hogy ő miért mond köszönetet. Ezt a faliújságunkra kihelyeztük. Aktív részvétellel, jó hangulatban telt ehavi boldogságóránk.
Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola
Hálás vagyok társaimnak…
Lewis Howes idézetének értelmezése után meghallgattuk Bella Szép nap ölelj most át engem című dalát. A nyári élményeiket egy általuk rajzolt befőttesüvegbe zárták, s közben köszönetet mondtak azoknak, akiknek hálásak a megvalósulásukért. Az „Együttműködés” elnevezésű feladatot három csoportban oldották meg. Közösen átgondolva, megbeszélve sikerült megfordítani a pokrócokat, úgy hogy mindenki rajta maradt, senki sem lépett le róla. Nagyon tetszett nekik a feladat. Büszkék voltak magukra és hálásak társaiknak, hogy vita nélkül oldották meg. A foglalkozást az énekórán tanult őszi népdal, a Badacsonyi szőlőhegyen kezdetű eléneklésével és elmutogatásával zártuk a Kolompos együttes videójának segítségével.
Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola
Hálás vagyok az esernyőmnek…
Mivel Balaton közeli településen van az iskolánk egy tájképet festettek vitorlás hajóval. Közben felidézték nyári élményeiket, elmondták kiknek lehetnek hálásak azokért, s mi mindent köszönhetnek a Balatonnak. A HÁLA szót csoportokban különböző tárgyak segítségével rakták ki. Az esős idő beálltával esernyős képeket készítettünk és arról beszélgettünk, hogy mi mindenért lehetünk ebben a helyzetben is hálásak. Kezdetként és zárásként Bella dalát is meghallgattuk.