Nagyon hálásak vagyunk, hogy csatlakozhattunk a programhoz és egy derűlátó, a jóért tenni tudó, szeretetteli közösség tagjai lehetünk. 🙂
Tartottam egy bevezető órát, ahol elmondtam a gyerekeknek, hogy egy varázslatos utazásra hívom őket, mely során sok izgalmas kalandban lesz részünk és meghódítjuk a boldogság várát. Az utazásunk alatt pedig mi magunk is egyre boldogabbá válunk majd. Csillogó szemekkel figyeltek és alig várták, hogy belekezdjünk. Megkérdeztem őket, mi jut eszükbe a boldogságról és ők mitől boldogok. Nagyon szívhez szóló válaszokat kaptam. A leginkább az érintett meg, mikor egy nevelőszülőknél élő, halmozottan hátrányos helyzetű kislány azt mondta, hogy ő akkor boldog, mikor a nevelőmamája rámosolyog és süteményt süt neki, mert ez számára azt jelenti, hogy szeretik. Megtanultunk egy Boldogság-mondókát, eltáncoltuk Bella Repülj velem dalát, majd közösen elkészítettük a boldogság várát a hozzá vezető 10 lépcsőfokkal.
Következő alkalommal, már konkrétan a hála volt a témánk. A foglalkozást relaxációs gyakorlatokkal kezdtük: „Almát szedj, ügyesedj, szőlőt szedj, ügyesedj”, Domborítok, mint a cica, házba bújok, mint a csiga”, „Napimádás”. Meghallgattuk a Szép nap, ölelj most át engem dalt és együtt énekeltük a refrént és hogy hálás vagyok. Beszélgettünk arról, hogy mi is az a hála, hogyan lehet kifejezni és ki miért hálás. Eljátszottuk A Hálafa története mesét, majd megbeszéltük a látottakat és még inkább körüljártuk a hála témáját. Nagyon aktív volt végig mindenki, hozzászólásokban sem volt hiány, amiért én is nagyon hálás voltam.
Végül közösen készítettünk egy hálafát, miközben Bella gyerekdalait hallgattuk CD-ről. A gyerekek körülrajzolt tenyerei voltak a falevelek, amelyek közepébe, miután kiválasztották az előre elkészített kártyák közül, hogy miért hálásak, beleragasztották a szimbólumokat. A foglalkozás végén mindenki elmondhatta, hogy hogyan érezte magát, mi tetszett neki a legjobban és miért hálás a leginkább.
Következő alkalommal, mikor a Maci bajban van mesét dolgoztuk fel, készítettünk hálavirágot is, mely szirmain azt jelenítettük meg, hogy hogyan lehet kifejezni a hálánkat. A foglalkozás végén pedig rákerültek a boldogság várához vezető első lépcsőfokra a hálát jelképező virágok.