A szeptemberi hónapban a hála fogalmával és a hála által okozott érzésekkel foglalkoztunk a gyerekekkel. Mesékben és dráma játékokban is megjelent. Többször eljátszottuk a délelőttök folyamán, hogy akinek aznap éppen hálás valamiért adja át a kis ajándékát és mondja el hogy miért hálás neki pl. egy kekszet, vagy éppen egy általa elkészített ajándékot.
A hála gyakorlása
A gyerekekkel a hálával foglalkoztunk. Elbeszélgettünk a hála fogalmáról. A bevezető beszélgetést követően két kérdés került a táblára: Miért lehetünk hálásak? Miért jó kinyilvánítani a hálát?
Akik úgy érezték, hogy tudnak felelni a kérdésekre, felírták a válaszukat a táblára a kérdés alá.
Ezeket követően a tanulók elkészítették a hála befőtjüket.