A képek címe: Húsz év múlva
Célok kitűzése és elérése
Képesek vagyunk rá!
Cél: A foglalkozás célja az, hogy a gyermekek tudjanak jó, megvalósítható célokat kitűzni, és tegyenek meg mindent azért, hogy ezeket meg is valósítsák. Ha elérnek egy célt, amit kitűztek, akkor megjutalmazhatják magukat.
Korcsoport: 4-6 éves óvodáskorú gyermekek
Elhelyezkedés: körben ülünk a szőnyegen.
Foglalkozás menete:
Ráhangolódás a foglalkozásra: A gyermekekkel a Rongybaba relaxációs gyakorlattal kezdjük a foglalkozást. A gyerekek nagy örömmel végezték minden nap a feladatot!
Motiválás: Kerekerdő kalandra hív téged vers elmondása, majd kitűztük a céljainkat.
Mesélés Elmeséltem a Boldog vár meséjét, melyhez bábokat használtam, a gyermekek figyelmesen hallgatták a történetet és mesélés közben beleélték magukat a történetbe.
Beszélgetés A mese végén megbeszéltük, hogy a gyermekek életében volt-e olyan dolog, amit szerettek volna elérni, de nem sikerült. Kinek mi a legnagyobb álma, hogy milyen érzés amikor sikerül elérni, és milyen amikor nem. Mindenki megfogalmazhatta, hogy számára mi a boldogság.
Dramatikus játék: Megvalósítottuk az „Óvó néni” játéka játékot, melyhez maci plüssjátékkal játszottunk. A gyermekek a játék során szívesen segítettek a macinak a feladatok teljesítésében, így a végén sikerült a térképet kinyitni, és a Mackó a térkép segítségével hazatalált.
Szinezés: Kiszíneztük közösen a Boldogság várat! Majd szétvágtuk, és puzzle játékként a gyermekek ezzel játszottak. Szívesen segítettek társaiknak, akik nem tudták kirakni a puzzlet!
Zenehallgatás alkotás közben: Alkotás, játék közben meghallgatjuk Bagdi Bella: „Van nekem egy álmom!” című dalát, melynek ritmusára a gyermekek mozoghattak.
Egy mozgásos játékra hívtuk a gyermekeket, ahol egy mesés történetbe ágyazva feladatokat kellett teljesíteni minden gyermeknek, ahhoz, hogy eljussunk a mesebeli várba, a cél az volt, hogy minden gyermeknek sikerüljön teljesíteni minden feladatot. A feladatok egy része a csoportszobában volt, egy része a szabadban. Csillagokat követve mozogtunk, hógolyóval célba dobtunk, átkeltünk a veszélyes vízen, elrejtőztünk a veszély elől. Ebben segítettük egymást, ösztönöztük egymást, bátorítottuk egymást, így mindenki sikeresen legyőzte az akadályokat. Jó volt látni a gyermekek együttműködését.
Dramatikus játék: Zárásként a gyermekekkel varázshópelyheket vágtunk!
Kölcsey Ferenc Főgimnázium ,29-es számú Napközi Otthonos Tagóvoda
Kiscsoportosainkkal a Célok kitűzése és elérése téma kapcsán, a relaxációs gyakorlatok után célbadobósat játszottunk. A gyerekek “megetették” a bohócot, , a szájába színes papírlabdákat dobáltak, ezáltal megtapasztalhatták a célbatalálás sikerét és örömét!
A Boldogvár meséje nagyon inspiráló volt a gyermekeknek. Örömmel festették a saját elképzeléseik alapján a várat. Minden nap tűztünk magunk elé apró célokat. A célbadobásban mindenki ügyeskedett. Együtt mozogtunk a Van nekem egy álmom című dalra.
Szikszai György Református Óvoda és Általános Iskola Örömsziget Óvodája
A csoportunk nagy része a jövő évtől iskolában folytatja a tudása gyarapítását. Ebben a hónapban a legfontosabb közös célunknak azt tűztük ki, hogy mindenki abba az iskolába nyerjen felvételt, amelyiket a szüleivel együtt kiválasztottak. Ennek érdekében nagyon sok játékos matematikai tartalmú feladatot végeztünk, rövidebb és hosszabb verseket, dalokat tanultunk, sokat beszélgettünk a körülöttünk lévő élő és élettelen környezetről, változatos finommotorikát fejlesztő tevékenységet végeztünk, és az óvodánkhoz tartozó iskolába is különböző játékos foglalkozásokon vettünk részt. Ezek a tevékenységek hozzájárultak a gyerekek ismereteinek kiszélesítéséhez, az iskolához fűződő pozitív viszony megalapozásához, kiváncsiságuk felkeltéséhez. Sokat beszélgettünk arról, hogy ha hisznek magukban, akkor a céljaikat is sokkal könnyebben el fogják érni, és nagyon fontos az is, hogy a cél eléréséig milyen sokat vátoznak, fejlődnek, okosodnak. Ennek köszönhetően a kicsik izgatottan várták az iskolai online vagy személyes elbeszélgetéseket.
Széchenyi István Általános Iskola Jászkarajenő
A negyedikesek közös célokat terveztek. Kis cetlikre feljegyezték a legnépszerűbbeket, majd egy plakátra ragasztották azokat.
A korábbi tanévben, amikor hosszú távú célokat kellett kitűznünk, sokkal könnyebben ment ez a feladat az osztálynak. Mindenki az álmait, vágyait vetette papírra, rengeteg ötlet és színes rajz született. Most azonban, mikor arról beszélgettünk ki mit fog csinálni két év múlva, milyen céljai vannak, a legtöbben nem tudták mit is rajzoljanak. Egyesével végig vettük minden tanulóval, hogy szeretne e továbbtanulni, milyen iskolában illetve munkahelyen képzeli el magát, és hogy milyen tervei vannak. Majd megbeszéltük, hogyan lehetne mindezt lerajzolni.
Kedves Kollégák!
Januári hónapunk az új célok kitűzésével kezdődött. Olyan célokról beszélgettünk, amelyeket egyénileg is, de leginkább közösösen, együtt tudunk elérni az osztállyal. A beszélgetés után minden tanuló a saját nevének betűiből állított össze egy listát, hogy ebben az évben mit szeretne elérni. Természetesen olyan célokat kerestünk, amelyet meg is tudunk valósítani! Ezt követte Célapó megálmodása! Miután megbeszéltük, hogy milyen terveink, célkitűzéseink vannak erre az évre vonatkozóan, a gyerekek csoportmunkában megalkották Célapót is! Titkos szavazással kiválasztottuk, hogy ki legyen az osztály Célapója! Neki címeztük a levelet is, amelyet reméljük, hogy be is tudunk tartani!
A legfontosabb célkitűzésünk, amelyet jelmondatba is foglaltunk:
KÖZÖSEN, EGYÜTT, EGYMÁSÉRT, CSAK VIDÁMAN! HAJRÁ 3. Z!
Mindenkinek a legjobbakat kívánjuk 2021-re is!
A szerencsekerekünkön betudjuk állítani a céljainkat. De nem élég kitűzni azt. Mindent meg kell tennünk érte, hogy elérhessük!