Dekoráció készítése a mesesarokba.
Célok kitűzése és elérése
A Nyíregyházi Bem József Általános Iskola 2. b osztály tanulói közeli és távoli célok elérését tűzte ki magának. Teljesüljenek!
Képesek vagyunk rá!
Cél: A foglalkozás célja az, hogy a gyermekek tudjanak jó, megvalósítható célokat kitűzni, és tegyenek meg mindent azért, hogy ezeket meg is valósítsák. Ha elérnek egy célt, amit kitűztek, akkor megjutalmazhatják magukat.
Korcsoport: 4-6 éves óvodáskorú gyermekek
Elhelyezkedés: körben ülünk a szőnyegen.
Foglalkozás menete:
Ráhangolódás a foglalkozásra: A gyermekekkel a Rongybaba relaxációs gyakorlattal kezdjük a foglalkozást. A gyerekek nagy örömmel végezték minden nap a feladatot!
Motiválás: Kerekerdő kalandra hív téged vers elmondása, majd kitűztük a céljainkat.
Mesélés Elmeséltem a Boldog vár meséjét, melyhez bábokat használtam, a gyermekek figyelmesen hallgatták a történetet és mesélés közben beleélték magukat a történetbe.
Beszélgetés A mese végén megbeszéltük, hogy a gyermekek életében volt-e olyan dolog, amit szerettek volna elérni, de nem sikerült. Kinek mi a legnagyobb álma, hogy milyen érzés amikor sikerül elérni, és milyen amikor nem. Mindenki megfogalmazhatta, hogy számára mi a boldogság.
Dramatikus játék: Megvalósítottuk az „Óvó néni” játéka játékot, melyhez maci plüssjátékkal játszottunk. A gyermekek a játék során szívesen segítettek a macinak a feladatok teljesítésében, így a végén sikerült a térképet kinyitni, és a Mackó a térkép segítségével hazatalált.
Szinezés: Kiszíneztük közösen a Boldogság várat! Majd szétvágtuk, és puzzle játékként a gyermekek ezzel játszottak. Szívesen segítettek társaiknak, akik nem tudták kirakni a puzzlet!
Zenehallgatás alkotás közben: Alkotás, játék közben meghallgatjuk Bagdi Bella: „Van nekem egy álmom!” című dalát, melynek ritmusára a gyermekek mozoghattak.
Egy mozgásos játékra hívtuk a gyermekeket, ahol egy mesés történetbe ágyazva feladatokat kellett teljesíteni minden gyermeknek, ahhoz, hogy eljussunk a mesebeli várba, a cél az volt, hogy minden gyermeknek sikerüljön teljesíteni minden feladatot. A feladatok egy része a csoportszobában volt, egy része a szabadban. Csillagokat követve mozogtunk, hógolyóval célba dobtunk, átkeltünk a veszélyes vízen, elrejtőztünk a veszély elől. Ebben segítettük egymást, ösztönöztük egymást, bátorítottuk egymást, így mindenki sikeresen legyőzte az akadályokat. Jó volt látni a gyermekek együttműködését.
Dramatikus játék: Zárásként a gyermekekkel varázshópelyheket vágtunk!
Kölcsey Ferenc Főgimnázium ,29-es számú Napközi Otthonos Tagóvoda
Kiscsoportosainkkal a Célok kitűzése és elérése téma kapcsán, a relaxációs gyakorlatok után célbadobósat játszottunk. A gyerekek “megetették” a bohócot, , a szájába színes papírlabdákat dobáltak, ezáltal megtapasztalhatták a célbatalálás sikerét és örömét!
A Boldogvár meséje nagyon inspiráló volt a gyermekeknek. Örömmel festették a saját elképzeléseik alapján a várat. Minden nap tűztünk magunk elé apró célokat. A célbadobásban mindenki ügyeskedett. Együtt mozogtunk a Van nekem egy álmom című dalra.
Szikszai György Református Óvoda és Általános Iskola Örömsziget Óvodája
A csoportunk nagy része a jövő évtől iskolában folytatja a tudása gyarapítását. Ebben a hónapban a legfontosabb közös célunknak azt tűztük ki, hogy mindenki abba az iskolába nyerjen felvételt, amelyiket a szüleivel együtt kiválasztottak. Ennek érdekében nagyon sok játékos matematikai tartalmú feladatot végeztünk, rövidebb és hosszabb verseket, dalokat tanultunk, sokat beszélgettünk a körülöttünk lévő élő és élettelen környezetről, változatos finommotorikát fejlesztő tevékenységet végeztünk, és az óvodánkhoz tartozó iskolába is különböző játékos foglalkozásokon vettünk részt. Ezek a tevékenységek hozzájárultak a gyerekek ismereteinek kiszélesítéséhez, az iskolához fűződő pozitív viszony megalapozásához, kiváncsiságuk felkeltéséhez. Sokat beszélgettünk arról, hogy ha hisznek magukban, akkor a céljaikat is sokkal könnyebben el fogják érni, és nagyon fontos az is, hogy a cél eléréséig milyen sokat vátoznak, fejlődnek, okosodnak. Ennek köszönhetően a kicsik izgatottan várták az iskolai online vagy személyes elbeszélgetéseket.
Széchenyi István Általános Iskola Jászkarajenő
A negyedikesek közös célokat terveztek. Kis cetlikre feljegyezték a legnépszerűbbeket, majd egy plakátra ragasztották azokat.
A korábbi tanévben, amikor hosszú távú célokat kellett kitűznünk, sokkal könnyebben ment ez a feladat az osztálynak. Mindenki az álmait, vágyait vetette papírra, rengeteg ötlet és színes rajz született. Most azonban, mikor arról beszélgettünk ki mit fog csinálni két év múlva, milyen céljai vannak, a legtöbben nem tudták mit is rajzoljanak. Egyesével végig vettük minden tanulóval, hogy szeretne e továbbtanulni, milyen iskolában illetve munkahelyen képzeli el magát, és hogy milyen tervei vannak. Majd megbeszéltük, hogyan lehetne mindezt lerajzolni.