Célok, vágyak az 5. osztályban
Célok kitűzése és elérése
Az új év beköszöntével aktuálissá vált, hogy mi felnőttek is új célokat tűzzünk ki magunk elé, megfogalmazzuk az ehhez kapcsolódó feladatainkat, a szükséges készségeinket, képességeinket.
Jómagam nyelvtanulásba kezdtem, amiről nagyon sokat beszélgettem a gyerekekkel. Elmondtam az okokat, az indokaimat, hogy miért ültem újra iskolapadba, meséltem a nehézségekről, a pozitív élményekről, a sikereimről, a büszkeség érzéséről.
Ez a téma szinte az egész január hónapunkat átjárta, folyamatosan beszélgettünk, tervezgettünk a gyerekekkel.
Beszélgettünk arról, hogy azok a célok a „jó” célok, amelyeknek elérésére van esélyünk, különben nagyon csalódottak leszünk, és szomorúak. Egy-egy cél megfogalmazásakor beszélgettünk arról, hogy az eléréséhez mire van szükség! Pl. kitartás, gyakorlás, fegyelmezettség, akarat, ügyesség….stb.
Felhívtam a gyerekek figyelemét arra is, hogy nem mindig sikerül elérnünk a kitűzött célokat, de ez sem baj! Az a fontos, hogy úgy érezhessük, hogy minden tőlünk telhetőt megtettünk, és ez kell, hogy pozitívan, ösztönzőleg hasson ránk a következő cél elérésében is!
A „Van nekem egy álmom” kezdetű dal a gyerekek kedvencévé vált, nagyon sokszor kérték, hogy kapcsoljam be, énekeljük közösen!
A téli hidegebb idő miatt sokszor játszottunk a csoportszobában is célba dobó játékot különböző kézi szerekkel, vagy akadálypályát építettünk a tornateremben, ahol a gyerekek testi képességeire volt szükség, hogy szabad technikával átjussanak az akadályokon és célba érjenek.
Nagyon sokat rajzoltak a gyerekek, ahol a napi, vagy a közeljövőre megfogalmazott céljaik került kifejezésre. Ezeket a szívecskés rajzokat („Ez az én szívem vágya!”) felragasztottuk az ajtónkra a csoportszobába, és ha a cél elérése megvalósult, akkor a kisgyermek levette onnan, és megmutatta a pajtásinak az elért célt.
„Szeretnék ügyes napos lenni!”, „Szeretnék megtanulni két keréken bicajozni!”, „Szeretnék megtanulni bohócot rajzolni!”, „Szeretném egyedül felvenni a kardigánomat!”, „Szeretném én megnyerni a versenyt!”
„Boldogvár meséje” című mese nagyon tetszett a gyerekeknek. Elkészítettük kartonra a vár rajzát és puzzle kirakót készítettünk belőle. Ezekben a napokban rengeteg kirakó került elő játékidőben, a gyerekek még versenyt is indítottak egymás között, hogy kinek sikerül a legtöbbet kirakni.
Ügyeltem arra, hogy ne a versengés legyen a „melléktermék” a cél eléréséhez vezető úton, mert nem egymást, hanem önmagukat kell „legyőzni” a gyerekeknek akkor, amikor valami új célt tűznek ki maguk elé!
Brunszvik Teréz Napközi Otthonos Óvoda
-Relaxáció
-Hónap dala(kézen fogva éneklés)
-Beszélgetőkör(kinek,milyen céljai vannak)
-Célok lerajzolása
-Célba dobás
Brunszvik Teréz Napközi Otthonos Óvoda
-Relaxáció
-Hónap dala(kézen fogva éneklés)
-Beszélgetőkör(kinek,milyen céljai vannak)
-Célok lerajzolása
-Célba dobás
Brunszvik Teréz Napközi Otthonos Óvoda
-Relaxáció
-Hónap dala(kézen fogva éneklés)
-Beszélgetőkör(kinek,milyen céljai vannak)
-Célok lerajzolása
-Célba dobás
Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola
Az első félévi bizonyítvány sikeresen teljesítve! Minden nap tanulunk valami újat, emellett kíváncsian próbáljuk ki az új festési technikákat is. Célunk minél többet megismerni a világból.
Kisvárdai Egyesített Óvoda Nyitnikék Tagintézménye
Céljaink az volt hogy pontosan precízen dolgozzunk és hogy össze tudjuk ragasztani a hóembert.
A Föld napjához kapcsoltunk egy újabb célt. Rengeteg beszélgetés, séta előzte meg a Föld fontosságának tudatosítását. A beszélgetések a fenntartható életmódhoz is kapcsolódtak. A záró tevékenység a Föld napján valósult meg, melyet a gyermekek egyik kedvelt tevékenységével kapcsoltuk össze, amit zenehallgatás és éneklés is kísért.
Papi Kölcsey Ferenc Általános Iskola Aranyosapáti Tagiskolája
Célok kitűzése,elérése.
Mivel mi még kiscsoportosok vagyunk, így most kezdünk ismerkedni a cél fogalmával. Nagy segítséget nyújtott e téma megértésében Bagdi Bella: Van nekem egy álmom dala. Önfeledten táncoltunk és próbáltuk utánozni a szöveg mozdulatait. Ezután a Boldogságvár meséje következett, beszélgettünk a célokról, mindenki próbált valami példát hozni rá. Utána pedig mindenki próbált célba dobni kislabdával. Sokaknak ez még nem sikerült, de megbeszéltük, hogy ezt a tevékenységet még be kell gyakorolnunk. Ez lesz a csoport közösen kitűzött célja a jövőre nézve, hogy ügyesebben tudjanak mozogni a labdával. A játékok gyakorlásával igyekeztünk egész hónapban a célokat megfogalmazni és azokat elérni. Így megértették a fogalom lényegét és azt, hogy az emberek életében milyen fontosak a kitűzött célok és azok elérése milyen nagy örömöt és boldogságot jelent.