Nálunk a január
Célok kitűzése és elérése
Meséken keresztül beszélgettünk arról, hogy milyen célokat érdemes kitűzni, milyen terveket állíthatunk fel magunk elé. Pozitív kártyákkat néztük meg, ki húzott teljesen ráillő kártyát és ki olyat, ami nem jellemző rá, de szeretné, ha olyan tulajdonságai lenne! Megbeszéltük min szeretnének és min tudnak változtatni az elkövetkezendő időszakban. Közben egymást is jellemezték és bíztatták a társaikat!
Fábiánsebestyéni Arany János Óvoda, Közművelődési Intézmény és Könyvtár
1. Mik a céljaink -beszélgetés
Mit kell tenni, hogy megvalósuljanak a céljaink?
2. Relaxációs játékok- feszítő, lazító gyakorlatok
3. Sziámiikrek -játék, együttműködés a társsal
4. Akadálypálya teljesítése
5. A hónap dalának eljátszása
Jármi- Papos-őr Általános Iskola
A gyerekekkel az első boldogságórán értékeltük az elmúlt időszak eseményeit. Majd megbeszéltük, hogy szükséges a jövőnket is megtervezni. Nagyon fontosnak tartom a gyerekekkel a közös feladatvégzést, a jövő időszak tervezését, mivel egy osztályközösséggé szeretném őket kovácsolni, akik minden helyzetben segítik egymást, igyekszenek kiállni az osztálytársaikért. A legnagyobb célunk az első osztály eredményes, közös elvégzése. Ehhez elengedhetetlennek tartom a részcélok megfogalmazását, melyet egy céltérképen rajzoltunk le havi bontásban. A hónap során igyekeztünk olyan feladatokat megoldani, mely a célunkhoz visz közelebb. A gyerekek sokat sportoltak, szorgalmasan, kitartóan tanultak, türelmesek voltak egymáshoz. Útkereső játékokat oldottak meg, színeztek, a vezetésemmel megtanulták a hónap dalát. A mese továbbra is fontos mozzanata a szabadidős tevékenységeinknek. Megnéztük a Yakari című mesefilmet, melyben a kis sziú indián fiú célját követhettük. A legjobb barátja, Kismennydörgés kíséri a kalandjain, míg el nem éri a hazavezető utat. A mesesarokban elolvastuk Az öreg halász és a nagyravágyó felesége című mesét, melyet a mesehallgatás után dramatizáltunk is, valamint megbeszéltük a mese mondanivalóját. A nehéz téma ellenére nagyon ügyesen dolgoztak a gyerekek és megértették a boldogságórák üzenetét:
Bármit képes vagyok elérni, ha teszek is érte!
Dési Huber István Általános Iskola
Első osztályos csoporttal fogalmaztuk meg az idei évre szóló céljainkat.
Dési Huber István Általános Iskola
Első osztályos csoporttal fogalmaztuk meg az idei évre szóló céljainkat.
Dési Huber István Általános Iskola
Első osztályos csoporttal fogalmaztuk meg az idei évre szóló céljainkat.
Dési Huber István Általános Iskola
Első osztályos csoporttal fogalmaztuk meg az idei évre szóló céljainkat.
A gyerekekkel közösen megvitattuk miért fontos, hogy célokat tűzzünk ki. Majd mindenki elkészítette a saját céltábláját a hosszú távú céljával és az ahhoz vezető úttal.
Nőtincsi Vár-Lak Óvoda és Bölcsőde
Célok kitűzése
Az 5. Boldogságóránk témája a célok kitűzése és elérése volt. A gyermekek már nagyon várták a Boldogságórát. Megbeszéltük, hogy mik is azok a célok, és azt, hogy sokszor kell együttműködnünk más emberekkel, hogy céljainkat elérjük. A témával kapcsolatban több játékos feladatot is csináltunk. Bagdy Emőke relaxációs gyakorlataival kezdtük. Táncoltunk a Van nekem egy álmom c. énekre. Elbáboztam a Boldogvár meséjét. Körben ülve mindenki elmondta, hogy mik az elérendő céljaik. Kincses ősvény c. játékot játszottunk. A játék lényege, hogy több akadályt is teljesíteniük kell, hogy egy-egy puzzle darabot kapjanak érte jutalmul. Az összegyűlt puzzle darabokból egy Boldogság vár képet raktak ki.
Feladatok hozzá:
• Mondják el Boldog Dóra versét
• Énekeljék el a Mókuska c. éneket
• Tornagyakorlat teljesítése /Paprika Jancsi/
• Pókjárásban járják körbe a szőnyeget
• Mindenki mondja el, hogy milyen elérendő célja van
A munkafüzet 38. oldalán lévő ábrát néztük meg és kiszínezték, hogy a képek közül mi az, amit meg szeretnének tanulni.
Végezetül minden gyermek egy ajándék naptárt kapott, amit hazavittek és napokra lebonva együtt a szülőkkel a rajta lévő feladatokat együtt megcsinálhatják.