Jókívánságaink
Boldogító jó cselekedetek
Szikszai György Református Általános Iskola
A gyerekekkel pillangócskákat készítettünk, amelyre ráírták, hogy milyen jó cselekedetet fognak véghez vinni.
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola
A Gárdonyi Géza és Szegi Suli 7. osztályosai összegyűjtötték és leírták erősségeiket. Megfogalmazták jó cselekedeteiket, melyeket megosztottak egymással. Vidám pillanatokat okoztak a kis írások.
Karácsony közeledtével azzal a témával foglalkoztunk, hogy miért fontos jó cselekedeteket tennünk, és hogy miért érezzük magunkat ettől jól. Azt boncolgattuk, hogy ki az, akinek segítségre van szüksége, mikor és milyen módon segítsünk. Ezzel kapcsolatos történeteket meséltünk, és közös megegyezéssel célul tűztük ki, hogy karácsonyig mindenki legalább egy jó cselekedetet fog elvégezni.
A nyolcadik osztály decemberi alkotása a Nem vagy egyedül! címet kapta.
A decemberi boldogságórát elkészítette és feltöltötte: dr.Beleznayné Váradi Anett Eszter
A hetedik osztály decemberi alkotása a Jobb Veled a Világ! címet kapta.
A decemberi boldogságórát elkészítette és feltöltötte: dr.Beleznayné Váradi Anett Eszter
A harmadik osztály decemberi alkotása az Adventi kalendárium címet kapta.
A decemberi boldogságórát elkészítette és feltöltötte: dr.Beleznayné Váradi Anett Eszter
A második osztály decemberi alkotása az Angyalkák, játékok és a cipősdoboz címet kapta. Nagyon lelkesen és ügyesen készültek a gyermekek.
A decemberi boldogságórát elkészítette és feltöltötte: dr.Beleznayné Váradi Anett Eszter, segítője: Szalai Ivett
Érzések, amikre nincsenek szavak- Képregényes érzések
Nagy örömömre szolgált, hogy 8. osztályban szorgalmi feladatként készültek a képregények.
Rajzban fejezték ki érzéseiket és gondolataikat a tanítványaim. Hálásan köszönöm nekik a feladat megoldást.
A decemberi hónapban a jó cselekedetek köré építettünk, hiszen ezen cselekedetek gyakorlása a boldogságunk fokozásának hatékony eszköze. Az adventi várakozás időszakában a Katica és Csiga-biga csoportban is, a gyermekek egymás és szüleik megörvendeztetésére, megajándékozására készültek. Ezáltal közvetlen tapasztalatszerzés útján érezhették meg az önzetlen szeretet, ajándékozás örömét. A témánk feldolgozásánál beszélgettünk arról, hogy mivel okozhatunk másoknak örömet, miben segíthetünk például otthon a szüleinknek. A gyerekekkel közös mottónknak választottuk azt, hogy „Ott tégy jót,ahol vagy.” A két csoportban közösen díszítettük fel a csoportok fenyőfáit, melyeket saját kézzel készített díszek tettek pompásabbá. Ezen díszeket a fenntarthatóság jegyében, újrahasznosított anyagokból készítettünk, mellyel egy jó cselekedetet hajtottunk végre a bolygónk érdekében. E hónapban Karácsonyi ünnepségre is készültünk óvodásainkkal, mely még inkább meghitté varázsolta az ünnepi készülődést. Versekkel, egyedi szerepekkel valamint ajándékként, minden gyermek saját kezűleg tobozból, papírból készített angyalkát barkácsolhatott. A csoportok közösen mézeskalácsot is sütöttek, melyet a város által szervezett adventi várakozásra, jótékony cselekedetként csomagoltunk be, ajánlottunk fel. Foglalkozásainkat kezdő relaxációkkal indítottuk, a „Jó emberré csak a szívemmel válhatok” című dalt, heti rendszerességgel meghallgattuk. Bezzeg Andrea : Szívem kertje című meséjét is sikerült feldolgoznunk, amihez Boldog Dóra bábunkat hívtuk segítségül. Munkafüzetünk ezen témakörhöz kapcsolódó feladatait igyekeztünk minden gyermekkel megoldani. A hónap motivációs játéka a „Mindennapra egy jó szív” című játék volt. A játék lényege volt, hogy mindennap 1 olyan gyermeket választottunk ki a csoportokból, aki valamilyen jó cselekedetet tett akkor nap, s elnyerte az aznapi jó szívet (piros kartonból kivágott szív). Igyekeztünk minden nap más gyermeket kiválasztani, így mindannyian megtapasztalhatták azt, hogy milyen jó érzés az, ha valami jót tesznek.