A csoport mindennapi életét áthatja a pozitív sikerélmények biztosítása, az egyéni differenciált bánásmód alkalmazásával egyéni képességeknek megfelelő feladatok adása. Ezek mind hozzásegítik a gyerekeket ahhoz, hogy egy-egy feladathoz pozitívan, önbizalommal telve fogjanak neki. Az alma és a sünik című játékkal is segítettem az optimista szemléletmód alakítását. a játék után a gyerekekhez eljött Szomorú Szilárd és Boldog Blanka is. A játékok után boldogság szemüvegeket készítettünk.
Az optimizmus gyakorlása
Bagdi Bella:Pozitív gyerek vagyok című dalával hívtam a gyerekeket a szokásos beszélgetőkörbe.A téma feldolgozására Szutyejev:Okoska botocska című meséje volt a segítségemre.A mese végén megbeszéltük,hogy mi is az optimizmus,és milyen nehéz minden dologban /lehet az rossz is/megtalálni,megkeresni a jót,szépet.A gyerekek megfogalmazták,hogy „le kell győzni az akadályokat”,ha szükséges,segítséggel.Végül eljátszottuk a Szomorú Szilárd és Boldog Blanka játékot,ami nagyon vicces volt.
OPTIMIZMUS gyakorlása a Liliom csoportban
Boldogságóránkat reggeli relaxációs gyakorlattal kezdtük vidám, szomorú kis törpékké, megbeszéltük mi az ami örömet és boldogságot jelent számunkra – minek szoktunk örülni? Kis mondókák , szorakoztató mozgásos játékok, mese segítségével jutottunk el az optimizmus szigetünkre. Beszélgettünk az optimizmus fogalmáról a gyerekekkel, hogy mit jelent ez a fogalom az ő kis fejükben, az ő nyelvükre lefordítva váltunk, majd Bagdi Bella: Pozitív gyerek vagyok című dalának meghallgatásával folytattuk , vidám hangulatban táncoltunk Közösen elkészítettük az optimita kis sünikeket.
Almát szedj és ügyesedj relaxációs gyakorlat után , sünikké változtunk akik nagyon fáznak, de összebújva avar alatt már nem vacognak. Mindennapjainkban felhívtam a gyermekek figyelmét arra mikor kedvesek, jóindulatúak egymással és ez milyen jó érzés ezzel is segítettem az optimista gondolkodásmód kialakítását! Bagdi Bella: Pozitív gyerek vagyok dalának meghallgatása után mindenki tenyér lenyomattal sünit készített
Biharkeresztesi Szivárvány Óvoda és Bölcsőde Bojti Tagóvoda
Havi Boldogságóránkat Bagdi Bella: Pozitív gyerek vagyok című dalának meghallgatásával kezdtük, majd megismerhették a gyerekek Bezzeg Andrea: Tódi Törpe varázsszemüvege című meséjét is. Beszélgettünk az optimizmus fogalmáról a gyerekekkel, hogy mit jelent ez a fogalom az ő nyelvükre lefordítva. Arról hogy ha valamit szeretnénk elérni, akkor kitartunk mellette, sokszor gyakoroljuk, illetve legyőzzük az akadályokat melyek az utunkba kerülnek.
Tükörjátékot játszottunk, valamint elkészítettük az „Értékeink fáját” is. Ezen gyakorlatok során erősítettük a gyerekeben pozitív tulajdonságaikat, valamint azt, hogy mindenki jó valamiben.
A Boldogságóra végén pedig mindenki kiszínezhette a saját varázsszemüvegét is, melyet örömmel vittek haza a gyerekek.
A foglalkozás a Tódi törpe varázszemüvege című mesével kezdődött. Tödi törpe szebben látó mondókáját is megtanultuk. Ezután adtam a gyerekek kezébe egy saját készítésű szemüveget, amely varázsszemüveg volt, ugyanis, amikor belenéztek, mindent pozitívan láttak. Megbeszéltük, ki, mit lát a szemüvegen keresztül. A foglalkozás egy közös sütéssel zárult, ugyanis, aki pozitívan látja a világot, az biztosan sütit is tud sütni, a közös süteménykészítés pedig hatalmas öröm mindenki számára.
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola
Optimisták jellemzői, boldogságot okozó tevékenységek.
A kis Napraforgóink megismerkedtek játékosan a saját testrészeikkel, majd megbeszéltük a mese segítségével, hogy hogyan lehet „más” szemmel látni a körülöttünk lévő világot. Meg is erősítettük magunkat, egymást, öleléssel, barátok választásával. Mindenki tudott maga mellé választani barátot aki segít neki, ha rossz kedve lenne, egy öleléssel, jó szóval.A játékok végén megismerkedtünk a Szupererő kártyajátékkal és azonosítottuk super képességeinket. Nagy öröm volt hallani, hogy mennyi jót tudtak magukról kis segítés után mondani a gyerekek.
A közös rajzon a barátok, a segítség és saját maguk szerepeltek a super képességeikkel!