Optimistának lenni azt jelenti, hogy minden napban keresünk valamit, ami szép és jó.
Ennek gyakorlására törekszünk minden nap csoportunkban is. Napjainkat azzal kezdjük, hogy számba vesszük a minket körülvevő pozítiv dolgokat.
Elkészítettük optimista szemüvegünket is, amit a gyerekek szerint, nevezhetünk a boldogság szemüvegének is.
Fontos, hogy ezt az optimista látásmódot már gyermekkorban kialakítsuk.
Izgalommal várjuk a következő hónap kihívásait!
Az optimizmus gyakorlása
Boldogságóra vázlat
A foglalkozás helye: Csillagfürt EGYMI
A foglalkozást vezeti: Papp Gáborné
Foglalkozás témája: Optimizmus gyakorlása
A foglalkozás célja: A jó dolgok felismerése, erősítése.
A foglalkozás feladatai: Pozitív dolgok megismerése, felismerése.
1.Motiváció: Vidám gyerekfej rajzolása, nagy mosolygós szájjal, a mosoly utánzása. Mitől lehetünk boldogok? Mit gondoltok X.Y. most miért szomorú? Hogyan tudnánk lerajzolni a szomorú X.Y.-t? Szomorú fej rajzolása. Hogyan tudnánk megvigasztalni?
2. Mozgásalapú zenehallgatás: Bagdi Bella: Rosszkedv elűző dalocska meghallgatása, mozgással kísérése
3. Téma feldolgozása mesével: Bezzeg Andrea: Tódi Törpe varázs szemüvege című meséjének meghallgatása saját készítésű PPt felhasználásával.
4. Beszélgetés a meséről.
5. Feladat: Az optimista szemüvegekben varázsnyaklánc fűzése, amitől ha fölvesszük, mindent szebbnek, jobbnak látunk.
7. Lezárás: Bagdi Bella: Pozitív gyerek vagyok című dalára közösen táncoltunk az optimista szemüvegben és a varázsnyakláncban.
Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A téma feldolgozását követően a gyerekek rajzot készítettek arról, hogy ki, mitől lesz vidám, boldog. Ezekből a rajzokból készítettünk egy montázst, egy mosolygós fejet ábrázoló képet. Az errről készült fotók mellé két fotót is felteszek, mely a legutóbbi kirándulásunkkor készült a Tisza-parton és a játszótéren, ahol szintén tükröződik a vidámság!
Elméleti háttér feldolgozása
Idézetek,bölcsességek
Problémamegoldás-pozitív válaszok
Képelemzés
Svéd bölcsesség (táblázatban)
A lakatlan sziget (tanulság megbeszélése)
Pesszimista,optimista mondatbefejezések
Negatív gondolatok átformálása
Mindenki körberajzolta a kezét, beleírta a nevét és öt álmot a felnőtt életére vonatkozóan.
Mindenki körberajzolta a kezét, beleírta a nevét és öt álmot a felnőtt életére vonatkozóan.
Mindenki körberajzolta a kezét, beleírta a nevét és öt álmot a felnőtt életére vonatkozóan.
DERECSKEI BOCSKAI ISTVÁN ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI
A Boldogság várába vezető lépcső második fokára léptünk. Új vendégek érkeztek hozzánk: Szomorú Szilárd és Boldog Blanka. Eljátszottuk mindkét szerepet, és megállapítottuk, hogy sokkal jobban éreztük magunkat, amikor Boldog Blanka bőrébe bújhattunk, ezért elhatároztuk, hogy felvidítjuk Szilárdot is. A gyerekek mindent bevetettek: megsimogatták, szép szavakkal becézték, kedveskedtek neki, cukorkával kínálták, bohóckodtak neki, megdicsérgették. De sajnos, nem sikerült felvidítani. Ezért a Kerekerdő tündéreinek kértük a segítségét, akik Tódi törpe varázsszemüvegéről meséltek nekünk. Együtt megtanultuk Tódi törpe szebben látó mondókáját, és Szilárdnak is elmondtuk, hogy hinni kell benne, hogy ügyesek és szerethetőek vagyunk, még akkor is, ha nem minden sikerül, úgy ahogy szeretnénk. Tükröt adtunk körbe, mindenki belenézett: Tükröm, tükröm mondd meg nekem, mi a jó, s mi szép bennem!
Nagyon megdicsérgettük magunkat, és aki bátortalan volt, annak segítettünk egy „melegzuhannyal”.
Technika órán elkészítették a gyerekek a varázsszemüveget, ami a derűt, a szépet szimbolizálja. Felpróbáltuk őket, és mi lettünk a legvidámabb, legoptimistább elsősök, akik hisznek a jóban, a szépben és a csodában! Mert JOBB VELÜNK A VILÁG!
Ráhangolódás az órára mesével, beszélgetés, rajzolás, színezés, faliújság közös díszítése.
Ráhangolódás az órára mesével, beszélgetés, rajzolás, színezés, faliújság közös díszítése.