Februárban a A szamár története című írást olvastuk, és annak kapcsán beszélgettük a problémák megoldásáról. Elkészítettük az osztály megküzdési bingóját, és fogalmazást is írtak a gyerekek, hogyan oldják meg a problémáikat. Ezekből néhány mondat:
„Az első problémán a reggeli felkelés. Mikor reggel fél hétkor megcsörren az ébresztőórám, úgy érzem képtelen vagyok felkelni. Minél tovább húzom, annál nehezebb, így csak az a megoldás, hogy gyorsan kipattanok.”
” A legnagyobb problémán a szüleim válása volt. Egyszer egy osztályfőnöki órán húztam egy cetlit, amelyen az állt: Ha nem tudsz szembenézni a múltaddal, akkor arra vagy ítélve, hogy örökre megismételd. Ez a véletlen mondat késztetett rá, hogy elgondolkodjam. Ezt a problémát az elfogadással győztem le, ez ellen már nem tehetek semmit, azt kell élveznem, hogy így is sok szeretetet kapok a szüleimtől.”
” Nem szoktak problémáim lenni. Inkább csak idegeskedni szoktam a tanulás vagy szereplés miatt. Ezt úgy próbálom legyőzni, hogy rendesen felkészülök a dolgozatra, az apró szerepvállalásokkal pedig a lámpalázam csökkentem.”
„….gyerekként kikérheted szüleid tanácsát.De vannak olyan nehézségek, amelyeket egyedül kell megoldani. Ha felfújod a problémát nehezebben oldod meg, mintha nyugodtan átgondolod.Ülj le és olvass, rajzolj vagy hallgass zenét!”
Apró örömök élvezete

Pisti nagy problémája az volt , hogy nem járhatott Mosolygós órára. társaival csúnyán beszélt, bántotta őket. Egy hónapon át mindennap beszélgettem vele hogyan viselkedjen társaival, tanuljon meg kérni és megköszönni mindent. Egy nap elém állt és közölte, hogy megvan a megoldás éspedig Joli néni , mert megtanított jónak lenni. Most már büszke arra, hogy Mosoly órára járhat. Kell ennél több ? Törlés