Az idei kulturális versenyre filmet készített az osztályunk. Nagy izgalommal és örömmel fogtunk hozzá a kötelező versek átírásához. Tanáraink segítségével elkészültek a felvételek és a videók is. nagy sikert arattunk, akinek kedve van, nézze mag! Ez az igazi öröm, amikor közösen összefogunk és alkotunk valamit!
Apró örömök élvezete

Radó Tibor Általános Iskola és EGYMI
A tavaszi időszak a versenyek jegyében telik el. Ilyenkor adunk számot arról a tudásról, amit szeptember óta magunkba szívtunk az órákon. Ilyenkor utazunk sport versenyekre is. Lehet lógni a tanítás alól, utazni más városokba. Atlétika verseny, futó verseny, tanulmányi verseny, matematika verseny. Szerencsére sokan eljutnak az osztályból ezekre, és általában sikeresen szerepelnek. Van közöttünk országos bajnok, megyei első helyezett, ezüst-és bronz érmes is. Nekünk nagy boldogság, ha jól szerepelünk. Ilyenkor nemcsak a suliban kapunk dicséretet, hanem otthon is büszkék ránk a szüleink és a tesóink. Hálásan mondunk köszönetet a felkészítő tanároknak, az edzőknek, hiszen nélkülük nem biztos, hogy kiváló eredményeket érnénk el. Jó érzés a dobogón állni! Nekünk ilyen örömöket tartogat ez az időszak. Kitartás, türelem szükséges a sikerhez! Reméljük, a bizonyítványunk is jól sikerül!

Radó Tibor Általános Isk. és EGYMI
Eszter reggel kinyitotta a szemét. Az első napsugarak végigcirógatták az arcát. A ház előtti fán madarak csiviteltek.Jó nagyot nyújtózkodott. Orrával érezte a finom kakaó illatot. á- De jó, hogy anyukám gondoskodik rólam!- máris boldognak érzete magát. Amint elkészült a reggeli teendőkkel, fogta a sulitáskáját és elindult a buszmegállóba. Szép tájat látott maga körül: virágos parkot, magas fákat. Ismerősei várták a buszmegállóban, akik öleléssel köszöntötték. A suliba érve örült, osztályfőnökének, akit nagyon szeret. Az órák közben kiment az udvarra, ahol fogócskázott a barátokkal és gyönyörködött a tankert palántáiban. Kedvenc órája az informatika következett, ahol kapott egy csillagos ötöst, majd ebéd után hazament. Anyukájával sütit sütöttek, közben rock and rollt hallgattak. Még táncra is perdültek!Apukája segített elkészíteni a házi feladatát, majd vacsora után együtt társasozott a család. Este egy jó nagyot sétáltak a kellemes időben, ahol megbeszélték, hogy kap egy kiskutyát. Boldogan feküdt le aludni.
Ez egy örömteli nap volt!!
Kunszentmártoni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A Boldogság napján március 20-án.
Kunszentmártoni Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A gyerekek csoportokban dolgoztak. Az egyik csoport összefoglalta a négy évszakhoz kapcsolódó örömforrásokat. A másik csoport elkészítette az Apró örömök szigetének térképét. A harmadik csoport egy vacsora menüsort tervezett kedvenc ételeikből. Nagyon jó hangulatú óra volt, mindenki kivette részét a munkából.
Mária Popovics
március 20., 9:16
Boldogságóra az 1. osztályban – apró örömök élvezete
Ez a boldogságóránk azzal kezdődött, hogy megkérdeztem az elsős gyerekeket, hogy mikor érezték magukat boldognak. Ilyen válaszok születtek:
• Amikor nem kellett jönnünk iskolába, mert nem kellett tanulnunk. (Az egyik gyerek rögtön reagált: Tanulni szükséges, mert akkor nem fogunk tudni semmit!)
• Amikor megtanultam biciklizni és nem esetem el.
• Amikor boboztam és hullámvasutaztam keresztanyuékkal.
• Ma reggel, amikor számítógépes játékot játszottam, olyan pótlósat és sikerült.
• Amikor quadoztunk a legelőn.
• Amikor a tesóm kimentett a vízből, mikor majdnem belefulladtam.
• Amikor„lón” ültem, magamban lovagoltam……
Beszéltem a gyermekeknek a kutatásokról, amelyek azt mondják, hogy azok az emberek, akik élvezni tudják a mostani, adott pillanatot, azok boldogabbak, nagyobb az önbizalmuk és elégedettebbek másoknál. Csak sajnos, ritkán élvezzük a MOST-ot, a jelent. Azt hisszük, majd a jövőben megtörténik velünk valami, amitől boldogabbak leszünk. Későbbre halasztjuk a boldogságunkat és arról győzködjük magunkat, hogy holnap jobb lesz majd, mint ma. ….Kértem a gyerekeket, gyűjtsük össze azokat az apró örömöket, amelyekben MOST részesülünk és bizony, gyakran nem is vesszük észre, hogy mennyi mindennek örülhetünk!!! Hihetetlen, de egyből tudták, hogy mit szeretnék! Ilyen válaszok születtek:
• Süt a nap.
• Tele van a hasunk.
• Van szünetünk.
• Itt van a barátunk.
• Van testvérünk.
• Vigyáznak ránk, ha bánt valaki.
• Van szép ruhánk.
• Élünk.
• Van mit enni.
• Van cipő a lábunkon.
• Okosabbak leszünk.
• Velünk van Isten és megsegít….
Ezek után a gyerekeknek kézműves feladatot adtam, közben elolvastam egy mesét a 12 hónapról. A mesében az aranypénz ajándékba kapása, a bogáncs, a tövis és a szamárkóró „ajándéka” megtanított bennünket arra, hogy minden hónap egyformán gyönyörű, de hogy mi milyennek látjuk, az mitőlünk is függ.
Az apró örömök élvezetét az érzékszerveink segítségével tapasztaljuk meg. Össze is gyűjtöttük, hogy melyik érzékszervünk milyen örömöt adhat nekünk. Pl.: az orrunk segítségével érezzük a jó illatokat, a virág, a csoki, egy jó spray vagy a levegő és a természet illatát. A nyelvünkkel a főtt étel, a sütemények ízét érezzük, meg azt is, amikor az alma vagy a répa ropog a fogunk alatt. A bőrünkkel olyan apró örömöket tapasztalunk meg, mint anyukánk simogatását, a kutya, macska simogatását, a kályha melegét…Mikor megkérdeztem, hogy a fülünk segítségével milyen boldogság tapasztalható meg, ilyen válaszok születtek: a csend, a zene, egy kedves szó….Amikor a szemünkről beszélgettünk, ismételten előjött, hogy tőlünk is függ, hogy mit élünk meg örömként, boldogságként. A következő példákat gyűjtöttük össze: van aki szereti az esőt, van aki nem. Van akinek a napfény boldogságot okoz, mások meg bújnak el előle.
Az óra végére maradt egy „kakukktojás játék”, ahol ügyesen megtalálták a gyerekek azt a kifejezést, amelyik a többitől eltérő érzékszervhez kapcsolható.
Az apró örömök élvezete mindnyájunk előtt álló lehetőség. Miért nem élünk vele többször?!
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
Bagdi Bella zenés relaxációjának meghallgatása után beszélgettünk a gyerekekkel arról, hogy közben milyen örömteli élményre gondoltak vissza. Elmondhatták, hogy a mai napon milyen örömök érték őket, és mi lenne az életükben, ami örömöt okoz, és hiányozna, ha nem lenne.
Ezután egyik kisgyerek körberajzolásával létrehoztuk „Örömkét”. Mindenki kapott egy képet, amit lerakhatott az mellé az érzékszerv mellé, amivel érzékeli. A gyerekek érzékszervnek nevezték a szívüket is (berajzoltuk), amivel az örömöt, és szeretetet érzik.
Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda
A gyerekekkel beszélgettünk arról, hogy mi az öröm. Majd elmesélhették, milyen örömök érték őket reggel óta.
Nagyon jó volt hallani, hogy milyen apró dolgokat is észrevettek; pl. ma végre sütött a nap; egyik (egyébként sírós) csoporttársuk sírás nélkül, vidáman érkezett, meggyógyult, és jött óvodába a barátja. Ezután arról beszéltünk, hogy milyen érzékszerveken keresztül éljük meg ezeket az örömöket. Ügyesen rajzoltak a munkafüzet feladatlapjába.