A jelenlegi helyzetben nagyon fontosnak tartom, hogy az otthoni tanulás mellett hasznosan töltsük el a szabadidőnket! Megváltozott az életritmusunk, szokásaink átalakulóban vannak, új és régi hobbykat találunk magunknak! Ezekről az apró örömökről küldtek nekem a gyerekek fotókat! ♥
Apró örömök élvezete
Szentendrei Barcsay Jenő Általános Iskola
A rendkívüli helyzet miatt csak virtuálisan tudtunk beszélni.
A teremben egy papírfüzért terveztünk, ennek most csak otthoni ötlete lehetett.
Szerkesztettem egy Google-űrlapot, ahová Bella zenéjét is beletettem, és kérdéseket a boldogság kapcsán.
A visszajelzésekben egy közös mindig volt: ha jelképek rajzolnának, azon a szív megjelenne, mint boldogság. 🙂
Rétsági Általános Iskola Madách Imre Tagintézménye
Kettészakadt ez a hónap:(
De örömeinket, pozitív érzéseinket, érzeteinket nem tépi el semmi. Március elején még egy hatalmas Vitamin-partit tartottunk – persze, együtt készítettünk mindent, és természetesen együtt fogyasztottuk el… Sőt, megleptük szüleinket is, örömöt szereztünk a finomsággal!
Az is csodálatos érzés, amikor a gyerekek szerveznek a tanító néninek örömteli meglepetést: a táblán várt reggel a kicsi szorgos kezek által rajzolt jókívánság, amikor kis baleset ért:)
Aztán : Jobb Veled a Világ Otthon!
– Új naplót kezdtünk ezzel a címmel, amikor már nem találkozhattunk… Bizonyára egy életre szóló emlék lesz…
Nagyon hiányzik az ölelés, a csillogó szemek, a huncutságok – de most OTTHON MARADUNK. Üzeneteinkkel, rajzainkkal, fotóinkkal szerzünk egymásnak örömet, Bellát hallgatjuk, relaxálunk tanulás után, s még fontosabb lett a CSALÁD…
A kialakult helyzet miatt igencsak nehéz a Boldogságórák megtartása, de nagyon köszönöm a segédleteket! A segédletből választottam ki a Szakácskönyv, receptes füzet ötletét és lelkesen el is küldték nekem a család kedvenc receptjeit, melyekből a prezentációban összeállítottam az osztály szakácskönyvét!
Gyulai Implom József Általános Iskola
A gyerekekkel a Boldogság világnapján megfogalmaztuk, most mit is jelenthet ebben különleges helyzetben a fogalom. Kértem, pár mondatban mondják el nekem és szüleiknek, kinek és miért hálásak, mitől boldogok, melyek az apró örömeik. És fogalmazzák ezt meg rajzban vagy fotóban is. Nagyon szép képek születtek. Ehhez kapcsolódóan készítettünk egy videót iskolánk honlapjára Küldj egy mosolyt címmel. Ezt küldtük be a jobbveledavilagotthon pályázatra. Megünnepeltük közösen a Föld napját is a honlapon található feladatok megoldásával.
Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégium
Téma: Apró örömök élvezete
Az élet apró örömei
Helyszín: online tér
Foglalkozásvezető: Lőrincz Norbert
kollégiumi nevelőtanár
Cél:
– Ismerjék fel az apró örömök élvezetéből adódó boldogságfokozó élettani hatást.
– Lássák meg a választás lehetőségét, hogy mit nyerhetnek, ha megtanulják értékelni a mindennapokban rejlő kicsi felhőtlenséget.
– Tudatosuljon, hogy a szemléleti mód kapcsolatban áll az intenzív és gyakori boldogsággal.
Apró örömök élvezete
A márciusi téma otthoni feldolgozásához a 9-10. osztályos tanulók szüleitől kértem segítséget.
A visszajelzések alapján a következő tevékenységeket végezték gyermekeikkel: Összegyűjtöttek olyan apró örömforrásokat, amitől jó kedvre derülnek. Azokat említették legszívesebben, amiket a felnőttek nem néznek jó szemmel. Megbeszélték a családtagokkal, kinek mi jelent örömet. Meglepetésként rajzzal kedveskedtek édesanyjuknak, testvérüknek.
Csaknem minden tanuló számára a legnagyobb örömet az jelenti, ha együtt van a család békében, nyugalomban. Elkészítették az „Apró örömök kincsesládáját”, melybe érdekes dolgok kerültek. Meghallgatták a hónap dalát. A téma feldolgozása örömteli hangulatban telt.
2020. március 16. után sajnos a világjárvány a mi országunkat is elérte, ezért a mi ovódánkban a szülők nem kérték az ovódai ellátást, a mi intézményünkre is a csoporton kívüli munkarend érvényesül, így a betervezett témák feldolgozása online tudjuk megvalósítani. Az általunk készített illetve mások által kifejlesztett, szabadon felhasználható digitális tartalmakat folyamatosan megosztjuk a szülőkkel, gyermekeinkkel. Így a Boldogságóra program témáit, segédanyagait is online tudjuk elküldeni a szülőknek, hogy a szülők a gyermekekkel közösen megtudják valósítani.