Megküzdési stratégiák
Apró örömök élvezete
A mese és a díszek készítése egyaránt nagy-nagy örömöt és tanítást jelentett osztályunknak.
Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola
Amikor ez a téma következett és beszélgettünk, örömmel tapasztaltam, hogy minden tanuló az apró örömöt nem csak magára értve , hanem valamilyen közösséghez kapcsolódva mutatta be: család, osztály, csapat…stb.
Apró örömök élvezete
Az Imádok élni című dal meghallgatását követően megbeszéltük a foglalkozás címének jelentését és olyan tevékenységeket gyűjtöttünk össze szóban, ami örömet okoz a gyerekeknek. A foglalkozás címe alá felírtam a táblára az összegyűjtött fogalmakat, tevékenységeket, értékeket.
A Boldogságóra kézikönyv ajánlása alapján kerestem egy olyan képet, aminek szereplőiről sugárzott az öröm. Az interaktív táblán kivetítettem. Elemeztük a képet:
-Mi lehet a kép címe?
-Hol fényképezhették?
-Kik lehetnek a képen?
-Milyen történetet tudtok kitalálni a képpel kapcsolatosan?
A munkafüzet 114. oldalán található örömöket felsoroló feladatát megoldották a gyerekek.
Kollázst készítettek a gyerekek. Szóbuborékba minden tanuló négy dolgot írt, ami örömmel tölti el. Nagyon jó alkalom volt ez a foglalkozás arra, hogy rá irányuljon a figyelem arra, hogy nem csak a kézzel fogható és pénzbe kerülő ajándékok okoznak örömet, hanem sok olyan tett is, ami nem kerül pénzbe és nem kézzel fogható.
A kollázs elkészítése után az Imádok élni kezdetű dalt meghallgattuk még egyszer.
Báthory István Általános Iskola
A Magyar Népmese Napja 🐰🦔🧝♀️🧚♀️
2005 óta szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük országszerte a magyar népmese napját. Iskolánkban 13 éve rendszeresen a tanítónénik és tanítóbácsik egy mesejáték bemutatóra hívják az intézmény növendékeit és a város óvodásait, hogy ezzel is felhívják a figyelmet az olvasás fontosságára és a magyar gyermekkultúra kincseire, a hagyomány ápolás értékeire. Az idén az intézmény pedagógusai a bodajki Zengő Óvoda meséjének átiratát állították színpadra, nagy sikerrel.
Csillogó szemmel, nagy örömmel készítettük a MIKULÁST.
Csillogó szemmel, nagy örömmel készítettük a MIKULÁST.
Csillogó szemmel, nagy örömmel készítettük a MIKULÁST.
Csillogó szemmel, nagy örömmel készítettük a MIKULÁST.