A Hála fogalmának megbeszélése után mindenki ráírta az őszi falevélre, hogy kinek miért hálás.
Elkészítették az osztály hálafáját. Ezután a gyerekek megölelték azokat a társukat, akiknek hálával tartoznak.
A hála gyakorlása
A szeptember az újra kezdés és a kicsiknek valami újnak a kezdete. Nem könnyű időszak, de mi úgy fogadtuk az újonnan érkező gyerekeket, hogy nagyon hálásak vagyunk, hogy a Szivárvány csoportot választották. Megpróbáltuk milyen sokan férünk el az esernyő alatt, sün mesét varázsoltunk elő a mesebőröndből. Hálásak vagyunk minden közösen eltöltött vidám napért.
A kicsik számára nehéz volt érzékeltetni a hála fogalmát. Ezért igyekeztem olyan mesékkel bemutatni, melyben közvetlenül megtapasztalták a fogalom jelentését. A gomba alatt mese lehetőséget adott arra, hogy a gyerekek érezzék jelentését.
Az Idősek napja alkalmából vendégül láttuk a nagypapákat, nagymamákat. Egy szép játék délelőttöt szerveztünk, melyben mindenki jól érezte magát.
Jármi-Papos-Őr Általános Iskola Őri Bibó István Tagintézménye
Szeptemberi foglalkozásunkon a Hála témakörében mélyültünk el.
A kérdésre, hogy „Mi a hála?” a gyerekek általában azt válaszolják: „ha megköszönünk valamit”. A foglalkozás kezdetén felsoroltuk a tanév kezdéshez kapcsolódó örömteli pillanatokat. Ezt követően a „Hála-híd” gyakorlat során sok ötletes és vidám befejezése született a „Köszönöm a ……” kezdetű testrészeknek hálát adó mondatoknak. A záró részben a gyerekek a táskájukban található taneszközök felhasználásával rakták ki a hála szót.
Az óra végén összefoglaltuk: a hála segít, hogy a napjaink vidáman, pozitív életszemlélettel teljen. Elűzi a szomorúságot, csökkenti a feszültséget. Segít, hogy a társainkkal való kapcsolataink szorosabbá váljanak, segítsük egymást.
Hálásak vagyunk,hogy együtt lehetünk az Angyalkert óvoda Llliom kis csoportjában