
A hála gyakorlása


Soproni SZakképzési Centrum Handler Nándor Szakképző Iskolája
Hála
Hálásak vagyunk!
Hogy miért? Sok mindenért.
Pár példát mondunk!
Egyesek szerint, azért hálásak,
mert meghallgatják, elfogadják, felvidítják.
Mások annak örülnek, hogy örök barátnők.
Hálásak vagyunk, mert meghallgatnak,
Hálásak vagyunk, mert megmaradt a régi barátságunk.
Hálásak vagyunk, mert együtt vagyunk, kiállunk egymás mellett,
az osztály felett.
Hálásak vagyunk mert jól érezzük magunk,
kacagunk nagyokat,
Hogy az osztályba alakult fiú barátság
Sok lány mellett ez nem szamárság.
tanítónk hálás, mert kapott tőlünk sok támogatást,
Nem pedig pusztítás.
Hálás mert ott a rengeteg barátság,
nem pedig válság
Sok tengernyi szeretet, annyi, hogy más is kér belőle egy szeletet.
Szerző: Balog Krisztina


Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola
4. osztályosaim egy részével nagy örömmel kezdtünk bele a Boldogságóra programjába, amely a 2. alkalommal „rendhagyó” ének órát eredményezett azért, hogy az egész osztályt beavassuk ebbe a nagyszerű programba.
Sokat beszélgettünk, játszottunk, meséltünk és énekeltünk a hála téma kapcsán, amely kifogyhatatlan hozzászólást, véleményt és érzelmeket tartogatott a rendhagyó órát követően egész délutánra. Olyan oldalukról is megismerhettük társainkat, amelyekkel ezidáig még nem találkoztunk. Nagyszerű felfedezés volt ez!
Sajnos nem készült rejtett kamerás felvétel, így a nap hangulatát nem tudjuk elétek tárni. 🙂
Szeretettel küldjük helyette a hálafánkról készült fotót!

Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola
A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola „YPSZI” és szegregált csoportjának közös munkája.

Ramassetter V. Testnevelési Általános Iskola
Idén már másodszor telik nálunk a szeptember a hála jegyében. Nyolcadikosok vagyunk, ezért most az osztályközösségen belül fogalmaztuk meg egymásnak hálaérzéseinket. Ezekből hálakompótot készítettünk, a tavaszi búcsúpillanatokban élvezetes „desszert” lesz belőle.
Azt már megtanultuk, hogy az apró dolgok is sokat segítenek a mindennapokban. Szívesen osztottuk meg ezeket – a VIDD MAGADDAL, AMIRE SZÜKSÉGED VAN szórólappal – a többiekkel.
És nagyon hálásak voltunk egyik osztálytársunk szüleinek, akik biztosították, hogy az örökbefogadott diófánk mellett egy kellemes délutánt töltsünk.

A dálnoki Darkó Jenő Általános Iskola (Erdély, Kovászna megye) VI-VII osztályos tanulói Hálafelhőt készítettek az első Boldogságóra keretén belül. A képen látható munkánk is arról tanúskodik, hogy szeretet és hálafelhő fog minket körülvenni egész tanévben. 🙂


Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola
A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola szegregált csoportjának munkája…