BOLDOGSÁGÓRA ÖNBIZALOM PROGRAM
A boldogságórák szakértőinek új programja a 2023/24-es tanévtől
Szeretnéd diákjaidat a sikeres és boldog felnőtté válás útján terelgetni? Megtanítani őket arra, hogy szembe tudjanak nézni kihívásaikkal, hogy többre értékeljék magukat és ezáltal hatékonyabbak legyenek?
Az önbizalom szokássá válhat gyakorlással! Próbáld ki te is a gyerekekkel, a tanítványaiddal!
Mi is az az önbizalom?
Az önbizalom azt jelenti, hogy képesnek tartjuk magunkat arra, hogy minden helyzetben a lehető legjobbat hozzuk ki magunkból. Az önbizalom a magabiztosság egy olyan magatartásformája, amely sikerhez, ösztönzéshez és új lehetőségekhez vezet!
Miért fontos az önbizalom a nevelésben?
A magabiztosabb gyerekek együttműködőbbek,
jobban kezelik a konfliktusaikat,
könnyebben megtalálják a helyüket a közösségben,
jobban ismerik saját képességeiket és ez segíti őket a tanulásban,
több sikerélményt szereznek a tanulás és a közösségi lét során,
és ezáltal új lehetőségek nyílnak meg a számukra az életben.
Miért csatlakozz?
Ha pedagógusként igaznak tartod, hogy a diákjaid számára az apró mindennapi sikerek éppúgy szükségesek a lelki egyensúlyhoz, mint az élelem vagy az oxigén, akkor ez a program éppen neked való! Az önbizalom órák célja, hogy a pozitív pszichológia kutatásainak eredményeire építve és annak módszereit alkalmazva a gyermekek csoportosan és egyénileg is megismerjék az önbizalom fő összetevőit: hogy megtanuljanak hinni saját képességeikben és képesek legyen szembenézni az őket körülvevő kihívásokkal, és bele merjenek menni félelmeikbe vállalva a kockázatot és bizonytalanságot.
Miről is szól a Boldogságóra Önbizalom Program?
A teljes Boldogságóra Önbizalom program 10 egymásra épülő témából áll, amelyek fokról fokra ismertetik meg az önbizalom különböző összetevőit, feltételeit. Az egyes témakörök sorrendben:
1. Motiváló jövőkép
2. Pozitív énkép
3. Egészséges önbecsülés
4. Kiteljesítő erősségek
5. Feltétel nélküli önszeretet
6. Önmagunkkal való együttérzés
7. Fejlődési szemléletmód
8. Pozitív kapcsolatok
9. Inspiráló magabiztosság
10. Életre szóló önbizalom
A témakörökhöz tartozó módszertani segédeszközöket pedig négy különböző korosztály számára biztosítjuk:
3-6
évesek
6-10
évesek
10-14
évesek
14-18
évesek
Hogyan működik?
Vegyél részt az Önbizalom Program akkreditált pedagógus képzésen!
Válj szakképzett Boldogságóra Önbizalom Program oktatóvá!
Tartsd meg az órákat vagy foglalkozásokat!
Töltsd fel az órák beszámolóit, fotóit!
Vegyél részt kutatási programjainkban!
Milyen segítséget adunk neked a tíz hónapos Önbizalom Boldogságóra program során?
Online oktatási segédanyag
Ha a Boldog Óvoda és Iskola hálózat pedagógusaként regisztrálsz oldalunkon, szeptembertől hónapról hónapra ingyenesen letöltheted a pedagógusoknak szóló segédanyagot, melyek korosztályonként a következőket tartalmazzák:
- Elméleti háttér
- Korosztályos gyakorlat
30 órás akkreditált képzés
Ha pedig szeretnél saját élményt is szerezni a gyakorlatokról, és képeznéd magad, részt vehetsz a pedagógusok számára kidolgozott, 30 órás akkreditált továbbképzésünkön. A képzésekről itt találsz bővebb információt.
Boldog Óvoda és Iskola pályázat
Ha legalább egy csoportban végigviszitek a 10 hónapos Önbizalom programot egy tanéven keresztül, akkor intézményeteket az alapítvány a Boldog Óvoda vagy Boldog Iskola büszke címmel ajándékozza meg, mely elköteleződés további előnyökkel jár számotokra.
Mikor érdemes csatlakoznod csoportoddal, osztályoddal a Boldogságóra Önbizalom programhoz?
- Ha hiszel abban, hogy minden gyermeknek jár a boldogság és képesek lehető legjobb jövőbeli énünk kialakítására.
- Ha szeretnéd, hogy az általad nevelt csemeték olyan technikákat tanuljanak, amik segítséget adnak számukra a mindennapi életben felmerülő nehézségek megoldásában, a belső értékeik és tulajdonságaik felfedezésére, az önmagukkal való elégedettség érzésére és a a velük született pozitív tulajdonságok, jellemzők megtalálására.
- Ha szeretnéd, hogy megfelelő megküzdési stratégiák álljanak az általad nevelt diákok rendelkezésére, melyek növelik a rugalmasságot, az elégedettséget és a pozitív érzelmek átélését.
- Ha bízol abban, hogy miközben az önértékelésüket fejleszted, az öngondoskodást gyakoroltatod, közös emberi mivoltunk felismerésére tanítod, Te is egyre boldogabbá válsz, hiszen a technikák növelik a boldogságszintet, az elégedettséget, a jóllétet és az önbizalmat.
- Ha hiszel abban, hogy a gondolkodásmód pozitív átformálása képessé tesz új készségek és tudás elsajátítására, segítségével nyitottságot és motivációt szerezhetnek a célok elérésére, és ez fejleszti az önértékelést, a megküzdést és a teljesítőképességet.
- Ha segíteni szeretnél a gyermekek társas és érzelmi készségek fejlesztésében, kapcsolataik tudatos építésében, a kommunikáció és konfliktusok kezelésében, a kitartás gyakorlásában, határozott és együttműködő hozzáállás kialakításában.
Mennyi plusz idővel jár ez neked és a gyerekeknek?
Hasonlóan a Boldogságórákhoz, a Boldogságóra Önbizalom Program alapkövetelménye is mindössze havi egy óra és egy feladat elvégzése, de látványos eredményeket heti foglalkozások megtartásával lehet elérni. Ahhoz, hogy beépüljön szokásrendjükbe az adott önbizalom-erősítő technika, célszerű egy teljes hónapon át a téma feladatait körüljárni. Próbálj ki egy órát, és tapasztald meg, hogy a gyerekek növekvő önbizalma hogyan változtatja meg a mindennapokat!
Csatlakozz a Boldogságóra gyakorló pedagógusok táborához!
A 2024/25-ös tanévben már több mint 7500 pedagógus tart boldogságórákat Magyarországon és határon túli magyar iskolákban. Folyamatosan növekszik a létszáma a boldogságórák szakmai csapatának, és nagyon örülnénk neki, ha téged is a csapat tagjaként üdvözölhetnénk!
Csak annyi a teendőd, hogy regisztrálj a Boldog Óvoda és Iskola pályázatra, válaszd ki az Önbizalom programot, és minden további részletről tájékoztatni fogunk.
Tarts velünk, hiszen tudjuk, a boldog jövő a magabiztos gyerekek kezében van!