Boldog Óvoda/Boldog Iskola Címátadó Ünnepséget tartottunk október 25-én
- Írta: Boldogságóra,
- Megtekintve: 113
Immár hagyományosan az ősz legkiemelkedőbb pontja számunkra a Boldog Óvoda/Boldog Iskola Címátadó Ünnepségünk, ahol személyesen is találkozhatunk a Boldogságóra Programban (2024-től Boldogságóra Integrált Program) tevékenykedő pedagógusokkal, oktatási szakemberekkel. Hagyományosan, hiszen 2024 szeptemberében a 11. tanévünket/nevelési évünket kezdtük és a személyes találkozást, a covid időszak kivételével, mindig meg tudtuk valósítani.
Nagy öröm számunkra, hogy a 2024/25 tanévre több, mint 1500 oktatási intézmény csatlakozott a hálózatunkhoz Magyarországról és határon túli magyarlakta területekről. Fantasztikus dolog megtapasztalnunk, hogy évről évre egyre több oktatási intézményben lesz fontos a gyerekek és a fiatalok mentális egészségének és jóllétének fejlesztése is a tudásmegosztáson, ismeretátadáson túl.
A Boldog Óvoda/Boldog Iskola címeken kívül, számos intézmény kapott Örökös címet, amely egy intézményen belül a Boldogságóra Integrált Programot megvalósító csoportok/osztályok magas számára utal. Folyamatosan csatlakoznak hozzánk újabb és újabb intézmény típusok az oktatási szférából, így van már nálunk Boldog Kollégium, Boldog Egyetemi Kar, Boldog Pedagógiai Szakszolgálat, Örökös Boldog Gyermekotthon, Örökös Boldog Nyelviskola és a legfrissebb cím a Boldog Család- és Gyermekjóléti Központ. Nagyon örülünk, hogy évről évre bővül a csatlakozó intézmények típusának köre is.
Október 25-én, a Lurdy Házban a regisztráló pedagógusokat és vendégeinket a budapesti Domokos Pál Péter Általános Iskola (szintén Boldog Iskola) diákjai fogadták, akik Balabásné Szabó Andrea Odette tanárnővel érkeztek, aki idéntől Boldogságóra Pedagógus Nagyköveti megbízást is átvehetett.
A rendezvény Boda Nóra, Boldogságóra Diáknagykövet (Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium) saját Jobb Veled a Világ dalával vette kezdetét, amelyet a közönség csodálattal hallgatott.
Majd Bagdi Bella, a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke, a Boldogságóra Integrált Program alapítója és vezető fejlesztője, valamint Veres-Lukács Lilla és Jozifek Zsófia, az Alapítvány szakmai munkatársai segítségével a közönség ellátogathatott a képzeletbeli Jobb Veled a Világ Bolygó Önbizalom játszóterére, ahol interaktív módon, személyes élményeken keresztül lehetett megtapasztalni az életre szóló önbizalom építőköveit.
A múlt tanévtől kezdődően Boldogságóra Diáknagykövetekkel is büszkélkedhetünk, a délelőtti program az ő bemutatkozásukkal folytatódott. Öt csapattal ismerkedtünk meg, nevezetesen:
- Éri Édua Anna, Orbán Eszter, Simonyai Lili, Szántó Viktória (Fazekas József Általános Iskola, Sümegcsehi)
- Nagy Andrea, Nagy Tímea, Ódor Dóra (Hőgyészi Rózsakert Gyermekotthon)
- Boda Nóra, Lóth Kornél (Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium)
- Vörös Diána, Dinda Maja, Beliczki Panna, Tóth Edina (Szegedi Városi Kollégium Székhelyintézmény)
- Dombi Regina, Máró Flóra, Orosz Janka (Hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium)
Szívből ajánljuk az alábbi rövid összefoglalót arról, hogy mit jelent számukra a boldogságóra.
A szünet után prof. Dr. Bagdy Emőke, a Boldogságóra Integrált Program fővédnöke az érzelmi nevelés fontosságáról tartott előadást, amelyben az introjekció, az identifikáció és az identitás folyamatait járta körül. A rendezvényen mutathattuk be a megújult Boldogságóra Kézikönyvet a 14-20 éves korosztály számára, amelyben Emőke szintén az identitásépítés mentén közelít ehhez a korosztályhoz.
Majd Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója szívet megérintő előadása következett a szeretetközpontú pedagógiával kapcsolatosan, amely során arról gondolkodhattunk közösen, hogy miképp lehetséges „kiszeretni a legjobbat a diákokból”.
A Boldogságóra Pedagógus Nagyköveteink száma is bővült az új tanévre, 5 új pedagógus nagykövet vehette át a Megbízó levelet a nemes feladatra:
- Balabásné Szabó Andrea Odette, a budapesti Domokos Pál Péter Általános Iskola tanára,
- Gerber Anita, a pécsi Keleti Városrészi Óvoda Pákolitz István Utcai Tagóvodájának igazgatója,
- Miskolczi-Kovács Éva, a Szerencsi Szakképzési Centrum Műszaki és Szolgáltatási Technikum és Szakképző Iskola tanára,
- Tóth Mária, a zentai Thurzó Lajos Általános Iskola pedagógusa,
- Schüssler Mónika, a Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola pedagógusa
Új kezdeményezésként 3 intézmény képviselője kapott Szív Serlege díjat:
- Molnár Krisztina, a Vépi Hatos Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője
- Beke Eszter, a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola intézményvezetője
- Pörneki Anikó, az Orosházi Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tanára
A Szív Serlege díjat olyan pedagógusoknak, intézményvezetőknek ítéljük meg, akik települési, vármegyei vagy regionális szinten Boldog intézmények találkozóját szerveznek, erősítve ezzel is azon közös küldetésünket, hogy aktívan, közösségépítő módon hozzájáruljunk a boldogságra való képesség fejlesztéséhez az óvodás és iskolás korosztály körében.
Az ünnepség felemelő záró momentumaként együtt énekeltük el a Jobb Veled a Világ dalt!
Hálásan köszönjük, hogy a rendezvényre közel 700-an személyesen eljöttek és köszönjük azoknak is, akik lélekben tudtak velünk lenni az eseményen.
Köszönjük, fő támogatónknak, az Ecofamilynek, hogy a rendezvény létrejöhetett.
Köszönjük Lóth Kornél (Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium), Boldogságóra Diáknagykövetnek, aki színpadi rátermettségét a rendezvény egyes programelemeit átkötő szövegeinek közvetítésével bizonyította.
Köszönjük a Domokos Pál Péter Általános Iskola 5., 6. és 7. osztályos diákjainak a regisztrációban nyújtott segítséget!
Köszönjük minden kollégánk, önkéntesünk, fotós, videós, zenész közreműködőnk munkáját!
JOBB VELETEK A VILÁG!
A rendezvényen készült fotó válogatásunk az alábbi linken tekinthető meg.