„Előttünk nincs akadály!”

152706630_714729779197489_1202348195654542157_n.jpg

„Előttünk nincs akadály!”

Megküzdési stratégiák- Katica csoport

Februárban a hatodik lépcsőfokra léptünk, amely a megküzdés hónapja volt. Óvodánk mind a hat csoportjában élményszerű tevékenységek végzésével és közös cselekvések beépítésével dolgoztuk fel az adott témakört.
A Katica csoport gyermekei érdeklődéssel és izgalommal vettek részt ezekben az érzelmeket is mozgósító játékokban, játékos szituációkban. A megvalósítás folyamatosan, több foglalkozás keretén belül valósult meg.
Választott relaxációnk a „Meglengetem a karom, pedig alig akarom” gyakorlat volt. A hónap dalát, „Ellazulni jaj, de jó” hamar megtanultuk, melynek szövegét játékos mozdulatokkal követtük, így segítve az ellazulást. Pók néni izgalmas bátorságpróba elé állított bennünket. A kedvenc plüssök visszaszerzése különböző feladatok teljesítése által történt, mint pl. közös éneklés, versmondás, pókfonás és házépítés Pók néninek. A legnagyobb próbatétel az akadálypálya legyőzése volt, amelynek ügyességet és kitartást igénylő feladatait bátran hajtottuk végre. A sikeresen teljesített bátorságpróba után visszakerültek a plüss kedvencek, s örömünkben egy zsúrt is rendeztünk nekik.
Boldog Dóra mesekezdő mondókája egy új mese felé repített bennünket. Az „Aranykulcs” című mese segítségével megismerkedtünk Róza királylány történetével, bátor cselekedeteivel. A figyelmes mesehallgatás után beszélgettünk arról, hogyan oldhatjuk meg a nehéz feladatokat, hogyan lehet leküzdeni az elénk gördülő akadályokat. Zárásként ellentétpárokat gyűjtöttünk, majd „becsomagoltuk” a varázs zsákba a rossz tulajdonságokat és hogy megszabaduljunk tőlük, egyszerűen kidobtuk az ablakon.
A mozgás, a játékos szituációk is helyet kaptak a feladatok között. Örömmel és kitartóan játszottuk a „Hajótörés”, a „Cápatámadás” és a „Gumiember” játékokat. Megtapasztaltuk, hogy ha egymáshoz alkalmazkodunk, egymással összedolgozunk, akkor minden nehézség, probléma megoldható.
Az „Erőforrás vagyok!” feladat teljesítése során színes farsangi kalapot festettünk, amelynek viselése különleges erőt adott nekünk, megvédett bennünket minden rossz dologtól. „Erőkalapunkat” a farsangi bálunkon is használtuk, ahol sokat mókáztunk és kedvenc dalunkra (Jól érzem magam) is vígan roptuk a táncot.
A záróköri beszélgetések alkalmával örömmel nyugtáztam, hogy a gyerekek nagyon jól érezték magukat a foglalkozásokon. Az elmúlt hetek tevékenységeinek eredményes visszacsatolásaként a gyerekek szabad játékukban is megjelenítették a közös játékok egyes részeit, elemeit.

Képek