Bátorító fonalak

274532007_1562752314093663_7202491257418474742_n.jpg

Megküzdési stratégiák a szitakötő csoportban
Témánk bevezetését a reggeli beszélgetőkört követően a fel a fejjel című animációs kisfilm megnézésével kezdtük. https://www.youtube.com/watch?v=dWDIoW7f6js
Majd megbeszéltük miért segíthetett a kis kecske a nagy kecskének és hogy miért tudtak átjutni a szakadékon ezt követően eljátszottuk a rövid mesét. A gyermekek a páros munkát nagyon élvezték, ezért az egyik kedvelt énekes játékunkat játszottuk el, a kecske ment a kis keretbe című énekes játékot.
A játékot követően a barátságkarkötőkhöz hasonlóan közös munkával bátorító karkötőket készítettünk fonálból a felnőttek segítségével, hiszen a fonás még nehéz műveletnek bizonyult számunkra.
Tízórai után arról beszélgettünk mi az amit nem emelt fel a nagy kecske, mi az amit lógatott és emiatt nem látta a kéklő eget, sőt, semmi mást sem, csak a szakadékot. Mi az amivel megkellett küzdenie és mi az, amivel nekünk kell megküzdenünk? Van egy dalunk a testrészekről, mondjuk el!
Így tértünk át a testrészek témára, amit a „Fejem, vállam, térdem talpam” című mozgásos dallal folytattunk. Ezt követően a testrészeink játékot próbáltuk ki babzsákkal és kiesős módon is.
Ezután meghallgattuk a hónap dalát a hozzá illő mozgással.
Később elutaztunk meseországba, ahol meghallgattuk a kicsi dió című népmesét és megmozgattuk a testrészeinket a hozzátartozó mozgásformákkal, vagyis azzal, amit a cipó mesélt az ördögnek.
Majd a tevékenységünket kóstolással zártuk. Megkóstoltunk 1-1 falat friss kenyeret és beszélgettünk arról mennyi dologgal jár ez.
Beszélgettünk arról ki mivel kell, hogy megküzdjön ma és hogyan teheti ezt meg?
Ezt követően pedig friss kenyereket és cipókat sütöttünk együtt játékkonyhánkban.

Képek