Ez a hónap témája állt legközelebb a gyerekekhez. Hiszen a gyerekek többsége szeret mozogni, sportolni. A hónap témáját a kihívás napjához és az osztálykiránduláshoz igazítottuk, ahol kerékpártúrával kezdtük a napot, majd sátorállítás, íjászat, rekeszmászás, falmászás és a nap csúcspontja volt a kenuzás 4-5 fős csapatokra bontva. Hatalmas élmény volt minden gyereknek minden egyes program. Jó érzés volt, hogy olyan gyerek is részt vett az evezésben, akinek valamilyen félelme, rossz érzése volt efelé. Egymást tudták a gyerekek meggyőzni, miért is jó ezt kipróbálni. Vagy miért jó a magasban lenni, egymásra felpakolgatni taktikázva a rekeszeket, mire kell figyelni, kinek milyen erőnléte van. Csapatépítő volt minden egyes feladat. Egymást tudták bátorítani, a sport fontosságára figyeltek fel, és a testnevelés óra lényegére. Egyébként is szükségesnek tartom a sportot, a mozgást a saját gyermekeimnél is, ugyanúgy mint az osztálynál is. Szerencsésnek tartom magam, mivel a testnevelést én tanítom nekik és szeretik is.
Testmozgás
Mezőlaki Arany János Általános Iskola
A Magyar Sport napját mi egy mozgalmas, figyelemfelkeltő faliújsággal ünnepeltük. A sportolás jótékony hatásairól kerestünk érdekes információkat, összegyűjtöttünk fényképeket különböző mozgásformákról, valamint labdajátékok labdáiról készítettünk rajzokat (ebben a részfeladatban alsósaink segítettek). Ezt a sok anyagot úgy rendeztük el a faliújságon, mintha egy nagy focikapuban lennének. Testnevelő tanárunktól kértünk egy felesleges hálót, melynek szélére a kapufát kartonból készítettük el. Nagy sikere lett, sokan gratuláltak a munkánkhoz.
A mai nap a mozgásé volt a főszerep. Egy kis bemelegítő táncos mozgás után következtek a következő játékok. Két kötélen kellett egy labdát elvinni úgy, hogy a labda két műanyag rúd között volt. Nagyon kellett koncentrálni, hogy a labda ne essen le. Ezután zsákban futás következett. A harmadik játéknál egy kisebb sorfalat álltak a gyerekek, megfogták egymás kezét, és úgy kellett végigvezetni egy karikát, hogy nem fogják meg kézzel. A negyedik játéknál pedig előre megrajzolt formán kellett végighaladni, párban, egymás kezét fogva. A játékok után friss gyümölcssalátából kaptak, amit a gyerekek közösen készítettek el.
Mi az egészség? Mit jelent számunkra az egészség? Ezek a kérdések merültek fel a téma kapcsán. Páros csapatban készített mindenki egy egészséges napi étrendet, majd ezt bemutatták. Ezután jött a gyümölcstál ötletes elkészítése, amiből mindenki bőségesen fogyasztott.
A következő foglalkozáson a sporté volt a főszerep. Amikor is a diákok megmutatták fizikai erőnlétüket, rátermettségüket.
Ezt a vidám mozgásos feladatot nagy örömmel teljesítették tanulóink.:)))
A mozgás nagyon fontos a gyerekek életében. Nem csak a kirandulaskor, nagy torna alkalmával, az udvaron, de a mindennapokban is.
A csoportban valami módon mo dig van mozgás, de az tervezett, mint a közjáték.
Sok mozgást fejlesztő eszközzel bír a csoport, amit bármikor elő lehet venni, mint a trambulin, body roll, montessori egyensúlyozó,bordás fal, jóga párna…és mindenből minimum 2 darab.
Ezeket bármikor elő vehetik és a megfelelő szabályok betartása mellett használhatják.
Osztályomnak a tánc, a labdajáték és az akadálypályák leküzdése jelenti a legnagyobb örömforrást a mozgásos játékoknál, feladatoknál. Az osztály egy iskolai DÖK-napra valamilyen játékos, mozgalmas feladatot talált ki, amiben az eszközként újrahasznosítható anyagot használtunk. Mi két pályát találtunk ki, amit természetesen teszteltünk is! Nagy sikere volt, de leginkább a büszkeséget volt jó látni a szemükben a mozgás öröme mellett.