Társas kapcsolatok ápolása- Maci csoport
- Csoport neve: nefelejcsovi9483
- Sopronkövesdi Nefelejcs Óvoda
- Kategória: Óvodások
- Téma: Társas kapcsolatok
- (504 megtekintés)
November elején Márton napra készülődve elmeséltük Márton püspök történetét. Beszélgettünk arról, hogy régen az évszak végén beterelték az állatokat a legelőkről és eladták őket a vásárokba , vagy levágták őket. Finom lakomát készítettek, amire meghívták a rokonokat, barátokat és örömmel, együtt elfogyasztották azt. Közben vidám meséket meséltek, énekeltek, táncoltak. Mi is tartottunk egy vidám Márton napot a családokkal együtt, közös barkácsolással, sütemény sütéssel, énekelgetéssel, esti felvonulással a faluban.
A projekthét keretében beszélgettünk arról, hogy szerintük most is élnek-e szegények köztünk, találkoztak velük?- Igen a Tescó körül.
Mi is tudunk úgy segíteni, mint Miklós püspök?- Igen étellel, ruhával…
Mikor lennének igazán boldogok ezek az emberek?- Ha lenne családjuk, otthonuk…
Az éves ütemtervünknek megfelelően november hónap végén a család témakörrel is foglalkozunk, így ez már előkészítette a család fontosságát, az adventre való ráhangolódást.
Mi hálásak lehetünk, hogy vannak szüleink, testvéreink, s az adventre készülődve rájuk gondolunk és nekik akarunk örömöt szerezni apró meglepetésekkel, segítségadással, figyelmességgel…
Itt az oviba nincs itt a családunk .Helyettük is van aki szeret minket vagy akiket mi kedvelhetünk?
-Igen az óvónéni, dadus néni.
Miért jó még idejönni?- Mert lehet játszani.
Játszani otthon is lehet?- De itt itt vannak a barátaink.
Együtt jobb játszani, vagy egyedül?- Együtt, úgy érdekesebb.
Akkor fontosak a barátaink?- Igen.
Miért rossz annak, akinek nincs barátja?- Mert unatkozik, szomorú…
Szerintem ebben a csoportban mindenkinek van barátja, lehet, hogy több is. Most arra kérlek benneteket, hogy mindenki menjen oda a barátjához, fogja meg a kezét és most együtt, párosan fogunk tornázni, játszani és közben végig fogjátok egymás kezét. Zenére szobros játékot játszottunk, majd párosan gimnasztikáztunk ( só törés,biciklizés,lovacskázás, talicskázás) a végén páros fogócskát is játszottunk.
Mielőtt elengednétek egymás kezét, üljetek le az asztalokhoz, mindenkinek vágtam ki barátság kezeket, amire rárajzolhatjátok a barátotokat és a másik kézbe pedig magatokat.
Lehet valakinek több barátja is?- Igen.
Emlékeztek amikor Marci szomorú volt, mert nem volt itt a barátja Vili, és a nagyok pedig nem akarták, hogy velük játsszon? Mikor lett csak jókedve? Miután az óvónéni odajött hozzánk megbeszéltük és bevettük a csapatba.
Erről eszembe jutott egy ovis történet elmesélem nektek. (Vadadi Adrienn: Leszel a barátom)
A mese után együtt felragasztottuk a barátság kezeket a boldogságfalunkra és megbeszéltük, hogy minden nap tehetünk valamit a barátunkért, amitől jobb lesz a kedve és jó lesz együtt nevetni.