Társas kapcsolatok ápolása

Társas kapcsolatok ápolása

Társas kapcsolatok ápolása

A foglalkozás elején tisztáztuk, milyen társas kapcsolataink vannak: szülők, szűkebb és tágabb család, barátok, szerelmek, tanárok, osztálytársak, ismerősök és ismeretlenek. Megkérdeztem a gyerekeket, hogy az ő életükben kit, kiket tartanak a legfontosabbnak. Többségük valamelyik szülőt és a barátokat említette. Megkérdeztem, milyen elvárásaik vannak a barátaikkal szemben. Arra is választ vártam, hogy elmondják, mit tesznek azért, hogy erősebb legyen a kapcsolatuk. Megállapítottuk, hogy a kapcsolatok egyik és talán legfontosabb alappillére a szeretet. Abban is megegyeztünk, hogy nem jó magányosnak lenni.
A téma további feldolgozásához a Hála-híd kártyajátékot használtuk. A kérdéskártyákon szereplő kérdések közül a társas kapcsolatokra vonatkozó kérdéseket tettem fel. A gyerekek percről percre jobban oldódtak fel, egyre többen kapcsolódtak be a beszélgetésbe.
Ezután elcsendesedtünk, mese következett. Mivel hamarosan jön a Mikulás, Szent Miklós történetét meséltem el a gyerekeknek. A mese után megkérdeztem őket, hogy milyen társas kapcsolatokat fedeztek fel a történetben. Nagyon ügyesen válaszoltak: család, apa és lányai, testvérek, Miklós kapcsolata a családhoz és az emberekhez, a szomszéd, aki hallgatózott, a szerelem, hiszen a lányok férjhez mentek.
Ezután, hogy felfrissüljünk, mozgásos tevékenység következett. A játék címe Mikulás mondja…, mely a Simon mondja… című játék Mikulás napi változata.
Ezek után – mert soha nem maradhat el a kézműves tevékenység – karácsonyi manót készítettünk.

Képek