Szivárvány színű hálamatrica

- Csoport neve: Sziklaforrás 2-3.
- Egri Szalaparti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola és Kollégium
- Kategória: Tanulásban akadályozottak
- Téma: A boldogságfokozó hála
- (174 megtekintés)
Egri Szalaparti EGYMI és Kollégium
Középsúlyos értelmi fogyatékos tanulók általános iskolája
Sziklaforrás csoport
A gyerekek a hála-matricák elképzeléseben különböző véleményen voltak. A rajzaikban először az egyéni véleményeiket örökítették meg. A mesehősöknek nagy érdemet tulajdonítanak, mert Tőlük meg lehet tanulni, hogyan, miért lehetünk hálásak. Ami velük megtörténik, az előfordulhat velünk is. Ők igazán tudják, hogy a barátságért is hála jár. A mesében elég ha sütünk egy tortát és átvisszük a szomszédba, vagy összebújunk és hálával egymáshoz simulunk. Elég, ha megsimogatjuk a mesehőst hazavető kiskutyát, ez már a hála.
A közös tervezés, – hogy kinek lehetünk hálásak mi közösen, mi legyen a közös matricán, amit szívesen adnánk annak a személynek amiért hálát érzünk- hosszas tervezés után valósult meg.
Az eredmény: a szivárvány színeiben pompázó fa lett. Minden felnőttnek azt kívánva, akinek hálásak, hogy ilyen fa alá állhassanak. Mert annyi féle lehet a hála, mint a fán lévő hála-nyomok.




