Széchenyi kihívás

Óra eleji közös mozgással, jógapózokkal kezdtük a téma bevezetését. Ezután baráttal, barátnővel tükörjáték, majd „titkos karmester” játék következett. Ezt nagyon élvezték a gyerekek, többször is el kellett játszani. A „Jól érzem magam boogi”-ra táncoltunk körben, kígyóvonalban haladva, össze-vissza járkálva, majd társakkal összenőve. Nagyon vicces volt ez is. Megcsináltuk az „Én és a mozgás” c. feladatot. Állításokat soroltam sporttal, mozgással kapcsolatban. Érdekes, hogy szinte mindenki mindig ugyanarra az oldalra állt. Beszélgettünk különböző sportágakról a „Sportágválasztó” c. feladat kapcsán, amit közben mindenki meg is csinált. Szóba került a mozgás kapcsán az egészséges életmód többi feltétele is: étkezés, folyadék fogyasztás, pihenés, alvás mennyisége. Házi feladatnak lehetett készülni egy kedvenc sportolóról néhány mondatban. Néhány tanuló jelentkezett is, volt aki saját kézírásával készült. A legösszetettebb és legszórakoztatóbb feladat mégis a Széchenyi kihívás volt, amit a Kihívás napjára készítettünk. A forgatókönyv a következő volt:
1. Túrázás
2. Vívás
3. Evezés
4. Úszás
5. Gimnasztika
6. Ökölvívás
7. Lóverseny
8. Sakk
9. Labdajáték
10. Szívdobogás
Minden sportot bemutatott néhány szereplő kicsit humorosan, a többiek pedig mozgással jelenítették meg ugyanezt. Próbáltuk kreatívan megvalósítani az egyes sportágak közti átmenetet. Pl. a túrabotból kard lett, a túrasapkából vívósisak, a kardból pedig evező. A lóverseny győztese lett a sakktáblán a ló, aki kiütötte a parasztot. A parasztnak kosárlabdája volt = labda a kosarában, amivel kidobta válaszul a lovat. Így lett belőle kidobós játék a végén. A szívet előre felragasztottuk, és akiket kidobtak, azok a vonalra ültek. Így alakult ki a szív, mely végül Bagdi Bella: Imádok élni c. dalára dobbant meg.
Egy hétig készültünk közösen és lelkesen. Nagyon élvezte felnőtt és gyerek a közös munkát, mindenkinek volt feladata. Jó érzés volt érezni a közösség erejét, összetartását.

ooo

Képek