Optimista szemüvegben más a világ

Optimista szemüvegben más a világ

Októberben mindegyik alprogramból szemezgettem egy kicsit, hisz annyi jó ötletet találtam a felületen. Bevezető órán beszélgettünk az optimista szemléletről. Kértem a gyerekeket, hogy mondjanak osztálytársuknak pozitív tulajdonságokat! Így kezdték a mondatot: Én azt szeretem benned, hogy….Ügyeltem, hogy senki ne maradjon ki!
Beragasztottunk a füzetbe 2 erősségmondókát, s amikor szükségét éreztem, elmondtuk közösen. Ha feszültséget tapasztaltam az osztályban, felfújtuk a lufinkat, majd útnak engedtük a rossz dolgokkal.
Az Önbizalom Program Pozitív mondókája nagyon tetszett a gyerekeknek. Manuális tevékenységek során számtalanszor meghallgattuk. Írásos feladatok előtt nyújtóztunk.
Az alapprogramból pedig az optimista szemüveg készítését választottam. Miután bemutattam az én varázsszemüvegemet és elmeséltem a történetemet, nagy lelkesedéssel vágtak bele a gyerekek a saját szemüveg elkészítésébe. Boldogan csodálták meg a világot a saját varázsszemüvegeiken keresztül. Szünetben a folyosón szaladgáltak benne boldogan. Az egyik kolléganőm viccesen meg is jegyezte: ” Így eltelt az idő, hogy már farsang van?”
Mesefeldolgozásra is jutott időnk. A szomorú királykisasszony címűre esett a választásom. Nagyon kreatívak voltak tanítványaim a megnevettetés eszköztárában.

Képek