Nyugi van…

- Csoport neve: Picúrok 3.a
- Algyői Fehér Ignác Általános Iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: Megküzdési stratégiák
- (98 megtekintés)
Megküzdés, egészséges önbecsülés, humor, Pillanatkapitány
A február eseménydús, színes, sokrétű hónap volt. Saját csoportomban kiemelten az egészséges önbecsülés és mindfulness témaköreiből, gyakorlataiból állítottam össze a foglalkozások anyagát.
Elhangzott a „Mese a törött vízhordó edényről” című mese és a beszélgetések után elkészítettük az „Önbecsülés edényét”. Több kisgyerek a félelmeitől, tériszonytól, lámpaláztól szeretne megválni.
Elkészültek a „Kacagtató rajzok” és eljátszottuk az „Egyszerűen csak nevetni” játékot.
Megismerkedtünk a hat alapérzelemmel, elkészítettük az érzelemhőmérőt és sok légző gyakorlatot végeztünk.
Egyéni projektmunkákat készítettek a gyerekek a Macskák Világnapjára.
A Boldogság klubban tovább folytattuk Pillanatkapitány kalandjait. Már a 6. foglalkozásnál tartunk. Legutóbb a „Nyugalom szigetét” barangoltuk be.
A három 6. osztályban megtartott órámat szeretném az alábbiakban megosztani!
A foglalkozásra történő ráhangolódást a hangtál megszólaltatásával, hangjának megfigyelésével kezdtük. A folytatásban az Önbizalom megerősítések kártyából húzott mindenki egyet.
A téma feldolgozását fogalmak tisztázásával indítottam. Önbizalom, önbecsülés, önegyüttérzés, majd kitöltötték az Önbecsülés tesztet. Számomra nagyon meglepő volt, hogy mennyire kevesen gondolnak magukra pozitívan.
A folytatásban a stresszről, lámpalázról beszélgettünk. Előkerült a hat alapérzelem és az érzelemhőmérő. Legtöbben a szürke zónában érezték magukat.
Következett egy igazi megküzdési játék a Négyzetkirakó. Ötfős csoportban dolgoztak együtt. A játék célja: az egyenlőtlen erőelosztásból adódó érzelmek felderítése, az együttműködés fontosságának tudatosítása, a megoldás közben jelentkező érzelmek beazonosítása. (Rudas János: Delfi örökösei Gondolat Budapest 1990.312. oldal)
A foglalkozást összegzéssel zártam. Te mit mesélnél el másoknak erről az óráról?