Minden problémát megoldunk

329207274_1231533677459265_919494814446154339_n.jpg

A februári Boldogságóra témája a megküzdési stratégiák voltak. Ennek a feldolgozásához az alábbi játékos feladatokat használtam fel:
1. Ráhangolódás – Relaxáció a segédanyag alapján (vitorlás)
2. Témafeldolgozás mesével: A kiskakas gyémánt félkrajcárja
3. Beszélgető-kör a mese alapján: – Mit tett a kiskakas, amikor elvették a kincsét? Te mit teszel, ha megbántanak? Mit teszel, ha valamit szeretnél?
4. Zenehallgatás, mozgás zenére: Molnár Orsi: Kincs, ami nincs
5. Az elveszett kincs keresése
5.1. Építsünk hajót (jelentésteremtés)
5.2. Sziget felfedezése – Tűz, víz, repülő mintájára Oroszlán, krokodil, sárkány játék
5.3. Kincskeresés a szigeten: 1. Hídon (padon) átkelés; 2. Lábujjhegyen, csendben lopakodás bóják között; 3. Mocsáron átkelés (egyensúlyozó lépegetőkön); 4. Célba dobás (rongylabdával kosárba)
5.4. Az elrejtett kincs (Lego Duplo láda) közös megkeresése
6. Nyugalom sziget kialakítása a csoportszobában
Bár a relaxáció alatt néhány fiú rendetlenkedése okozott némi zavart, a többség ellazulva csinálta végig a vezetett relaxációt. Érdekes volt az egyik kedvenc meséjüket más, eddig nem tárgyalt szempontok alapján megbeszélni, illetve a saját magukra vonatkoztatott megküzdési módok tudatosítása is. Igazi AHA élmény volt néhány gyermek számára. A Kincs, ami nincs dalra a klip alapján próbáltunk mi is mozogni, és a refrént énekelni. Hajót egyik fiú ötlete alapján felfordított asztalokból készítettünk, ezzel hajóztunk a viharos tengeren, ide-oda dülöngélve. A szigetre lépve a veszélyes állatok, lények elől menekültünk, majd kincskeresésre indultunk, minden próbát kiállva. Az egyik kedvenc játékukat rejtettem el, ezt kellett megtalálniuk. Nyugalom szigetet a gyerekek ötlete alapján az évszakfánk tövébe rendeztük be, egy pléd és két párna segítségével. (A foglalkozást követő napokban is többször vonultak be néhányan magukat megnyugtatni a fa alatti sarokba.)

Képek