Megküzdési stratégiák

20250213_111853.jpg

Februárban osztályommal a megküzdési stratégiákról beszélgettünk. Mindenki elmondhatta, hogy kinek mi segít olyankor, amikor mélyponton van. Reménytelennek tűnő helyzeteket is felelevenítettek, amelyeket azonban sikerült megoldaniuk. Megbeszéltük, hogy ilyen szituációkból hogyan lehet felállni. Nagyon jó tanácsokat adtak egymásnak. Kiderült, hogy mindenkinek más-más megküzdési stratégiája van, amit egészen jól el lehet tanulni egymástól és érdemes kipróbálni.
Harag, félelem, feszültség esetén különféle testi tüneteket is érzünk. De ha ezekkel tisztában vagyunk, akkor könnyebben tudunk rajtuk felülkerekedni. Mindenki készített egy indulathőmérőt, amelybe beírta, hogy mik azok a dolgok, amelyektől megnyugszik.
A foglalkozást ezután egy kis mozgással folytattuk. Párokat alkottak és csukott szemmel egymásra hagyatkozva gimnasztikai gyakorlatokat végeztek. Ezután közöse, egymás kezét megfogva csukott szemmel, a „látó” vezető segítségével keresztül mentek a tanterem padsorai között. Folyamatosan cserélték a vezetőt.
Végül mindenki készített egy saját képregényt, amelyben a főhősnek meg kell küzdeni valamilyen problémával. A rajzolás során felhasználhattak néhány tippet, jótanácsot, amit a beszélgetések során kaptak.

Képek