Megküzdés szivárványa

Megkuzdesi-szivarvany.jpg

„A boldogság forrása nem rajtunk kívül, hanem bennünk van.” (Lev Tolsztoj)

A hónap témája a megküzdés, ami a mindennapjainkat elkíséri. Mindig akad olyan probléma, feladat, mely kihívás elé állít bennünket felnőtteket és a gyerekeket. A gyerekek problémái sokszor a miénk is, csak kicsiben. Ugyanolyan fontos neki, mint nekünk a magunké. A gyerekek nagyon őszinték és nyíltak voltak a témával kapcsolatban. Negyedikesekként már meg tudták fogalmazni, hogy kihez fordulnak segítségért, vagy hogyan tudnak megoldani egy-egy nehéz helyzetet. Azt is elmondták, hogy hozzájuk ki fordulna egy jó kis beszélgetésért, és látva a pillantásukat, a bólogatásukat, tudtam, hogy így is van.
Megfogalmazták, hogy együtt könnyebb megoldani az adott problémát. Ekkor játszottunk egy hatalmas szivárványos lepedővel. Körbeálltuk, és a labdát megpróbáltuk középen megállítani. Figyeltek egymásra, és igyekeztek segíteni a másiknak. Együtt, megcsináltuk. Aztán csak gurult a labda ide-oda, de vigyáztunk, hogy le ne essen.
Beszélgettünk arról, hogy ha feszültek, hol érzik a feszültséget. Néhányan egy -két feszültségoldó megoldást is mondtak. Élmény volt hallgatni őket, és kíváncsian hallgatták én feszültségoldó stratégiáimat.
„Vak kígyó” játék során kipróbálták, milyen bízni a másikban, és milyen érzés nem látni. A héten volt egy érzékenyítő programunk, ahol látássérült emberekkel találkozhattak. Bepillanthattak abba, hogy élnek a látássérültek, és megtanulták, hogyan tudnak ők, mint gyerekek segíteni nekik. Így már egy picit más szemmel is játszották ezt a játékot.
Végül elkészítették a saját szivárványukat. Leírták kedvenc motiváló mondataikat, feszültséglevezetési megoldásaikat, képeket kerestek a feszültség levezetési stratégiájukról, amit felragasztottunk a szivárványra.

” A boldogság ott van, ahol megtaláljuk, nem pedig ahol keressük.”

Képek