Megküzdés a modernkori stresszfaktorokkal

Kep2-1.jpg

A megküzdési stratégiák kapcsán beszéltünk a Tolerancia ablakról kapcsolódva korábbi beszélgetésünkhöz, amikor arról volt szó, hogy ki hova teszi magának a lécet magának, sokkal feljebb, kicsit feljebb, vagy ugyanoda, ahol most tart. Már akkor is javasoltam, hogy egy kicsit feljebb érdemes tenni, mint ahol tart, mert ezt még nagy valószínűséggel sikerül megugrani, ugyanakkor fejlődik is. A Tolerancia ablak megismerésével, tanulmányozásával szemléletes magyarázatot is kaptak erre. Elmondták, hogy helyzettől függ, hogy dühöt éreznek, menekülnek vagy lefagynak, de inkább a hiperaktiváció jellemző rájuk.
Ez után a modernkori stresszfaktorokról beszélgettünk. Ők jártasabbak voltak a témában, mint én, ami leginkább érinti őket az imposztorszindróma és a szeretett könyv vagy sorozat befejezése. Ez utóbbiból inkább a könyvolvasás jellemző, ami öröm, az más kérdés, hogy nem a klasszikus irodalmat olvassák, hanem érzelmes történeteket, krimit, de ezek olvasása is fejleszti őket, így örülök neki.
A mérgező pozitivitásnál háborogtak, én is úgy érzem, hogy sok minden, amit találtam róla, nem tűnik rossz cselekedetnek. Ezt próbáltam nekik úgy elmagyarázni, hogy csak a nagyon szélsőséges, nem igazi, a mások létező aktuális fájdalmát tiszteletben nem tartó magatartásra vonatkozik-
Igényelték az őket érintő problémákra a segítséget, ezt is átbeszéltük. Ezeken a linkeken találtam ehhez anyagot:
https://www.tenyek-tevhitek.hu/imposztor_szindroma_miert_erezheti_magat_csalonak.htm
https://index.hu/tudomany/2022/05/20/olvasas-depresszio-uresseg-empatia-karanten/

Képek