Lépésről lépésre az álmok felé – megküzdési erő a létra fokain

rPwerNpU.jpg

A célok és álmok témájú boldogságóra természetes folytatásaként a következő alkalommal a megküzdési stratégiákról beszélgettünk a gyerekekkel. Az előző órán elkészített álomlétra segített abban, hogy a gyerekek megértsék: a célok felé vezető út lépésekből áll. Most azt vizsgáltuk meg közösen, mi történik akkor, amikor ezen az úton nehézségekbe ütközünk.
Felidéztük az álomlétra fokait: az indulást, amikor mindenki a saját útján kezd el haladni, majd azt a felismerést, hogy vannak dolgok, amelyek még nem mennek, de tanulhatók. Beszélgettünk arról is, hogy a gyakorlás és a kitartás hogyan segít egyre feljebb jutni a létrán, valamint arról, hogy a segítségkérés természetes és fontos része a fejlődésnek. A bátorító gondolatok és az önbizalom erősítése segít abban, hogy újra és újra megpróbáljuk, még akkor is, ha valami elsőre nem sikerül.
A megküzdési stratégiák témájánál azt erősítettük meg, hogy a nehézségek nem akadályok, hanem olyan helyzetek, amelyekből tanulni lehet. A gyerekek megfogalmazták, milyen érzések jelennek meg bennük, amikor valami nem sikerül, majd közösen kerestünk olyan megoldásokat, amelyek segíthetnek ezekben a helyzetekben: a nyugodt gondolkodás, a segítségkérés, a gyakorlás vagy egy bátorító gondolat mind olyan eszköz lehet, amely segíti őket továbbhaladni.
Az óra végére világossá vált számukra, hogy az álomlétra nemcsak a célok eléréséről szól, hanem arról is, hogyan tudunk megbirkózni az útközben felmerülő kihívásokkal. A gyerekek megértették, hogy minden lépcsőfok egy újabb lehetőség a tanulásra és a fejlődésre, és hogy kitartással, egymás támogatásával és a saját erejükbe vetett hittel képesek továbbhaladni az álmaik felé vezető úton.

Képek