Láthatatlan kötelék

Láthatatlan kötelék

A gyermekkor társas kapcsolatainak kialakulása és változása lényegében az iskolához és az iskolához köthető, ezért a novemberi boldogságórák témája nagyon fontos. Ebben a hónapban a gyerekek figyelmét egymásra, társaikra, barátaikra irányítottam. Cél volt, hogy a gyerekek érezzék, megtapasztalják mennyire fontosak a jó kapcsolatok egészségünk éslelki jóllétünk szempontjából is.

Beszélgetőkörben hallgattuk meg egymás gondolatait az igaz barátságról, egymás segítéséről, a jó barát tulajdonságairól.
Első feladatként, hogy egymást erősítsük, a tőlünk jobbra ülőhöz fordulva fejeztük be a mondatot: „Azt szeretem benned, hogy…”

Mindenki kapott egy kis színes vagy mintás lapocskát. Ezeket kör alakúra vágva beleírtuk, azokat a tulajdonságokat, dolgokat, ami az igaz barátról az eszünkbe jutottak. A kész gondolatokat szívvé fűztük össze, így készült el a barátságszívünk.
Páronként egy ceruzát fogva, közös rajzot is készítettünk.

Végül a cuki teáscsészék barkácsolása után egy baráti teadélutánt is tartottunk. Ahol mesekeksz és gumicukor is volt ;). Az összetartozás erősítése mellett minden kis osztálytársunknak jókedvet, vidámságot adott ez a teadélután.

A nap végeztével kezünket összekapcsolva letettük a barátságeskünket. Az osztály tagjai egyszerre mondták utánam az eskü szövegét.

Sokat tanultunk a foglalkozások, játékok. Például, hogy a szoros barátság feltétele, hogy érezzük és ismerjük saját magunkat, továbbá érdekeljen minket a másik ember, képesek legyünk az empátiára, s az elkötelezettségre. A közeli barátságok természetesen megkövetelik a rugalmasságot és a megbocsátást mindkét fél részéről.

„Néha az életben találsz egy különleges barátot. Valaki, aki megváltoztatja megváltoztatja az életed, azáltal, hogy része annak.”

Képek