„Kapni jó, de adni még jobb!”

- Csoport neve: Pipitér óvoda - Pillangó csoport
- Nagykanizsa Központi Óvoda Pipitér Tagóvodájának Nagyrác utcai telephelye
- Kategória: Óvodások
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (163 megtekintés)
December – a Mikulás, a Karácsony várás hónapja – idén is számtalan lehetőséget kínált a jó cselekedetek gyakorlására!
A hónap a Mikulásvárással indult. Megismerkedtünk szent Miklós legendájával, kiemelve emberszeretetét, segítőkészségét. A gyerekek boldogan rajzoltak a Mikulásnak. Rajzaikban megjelentek boldog életeseményeik pillanatai csakúgy, mint vágyaik, kívánságaik. Reggel izgatottan mesélték, hogy otthon már járt náluk a Mikulás, akit tejjel, süteménnyel vártak! Az óvodába való megérkezés után izgatottan tisztították kis cipőiket, melyeket aztán a cipőtartóba helyeztek. Két év után, idén végre személyesen is ellátogatott hozzánk a nagy szakállú, akit izgatottan vártunk! A csoportszobában énekeltünk, amikor megjelentek a manók – meseszerűvé téve a délelőttöt -, és biztatásukra dallal hívtuk be a Mikulást. Ajándékokat kaptunk és adtunk is, énekeltünk, verseltünk, majd a délelőttöt tánccal, zenével folytattuk.
A hónap elején beszélgettünk Adventről, Karácsonyról, a kis Jézus születésének körülményeiről -, arról, hogy jászolba született. Elhatároztuk, hogy a kemény jászolt jó cselekedetekért kapott szalmaszálakkal fogjuk kibélelni! Megbeszéltük, milyen cselekedetekkel tehetnek jót a mindennapokban. Uzsonna után nap, mint nap körbeültünk, megbeszéltük ki, miért tehet egy-egy szalmaszálat a jászolba, melyet Karácsonyig sikerült szépen kibélelnünk!
Folytattuk az Állatvédelmi témahetet. Sokat beszélgettünk az állatokról, a felelős állattartásról. Szotyi – a csoport papagája – tovább látogatta a csoportba járó gyermekek családjait, akik szeretettel gondoskodtak róla, bevonták a család mindennapjaiba. A projekt zárásaként – a szülőket megszólítva – jótékonysági gyűjtésbe kezdtünk egy állatmenhely számára.
A jó cselekedetek további gyakorlására biztattuk a szülőket, akik felajánlásaikkal csatlakozhattak, a városunkban idén is meghirdetett “Egy doboznyi szeretet” jótékonysági akcióhoz. Így szeretet-dobozaikkal a rászoruló gyermek karácsonyát tehették szebbé. Minden ajándékdobozba egy-egy, a gyermekek által készített „Jobb veled a világ!” képeslap is került!
Ajándékok készítésével teltek mindennapjaink: karácsonyfát készítettünk, adventi koszorút festettünk, ragasztottunk a családtagok számára. Luca-búzát vetettünk. Mézeskalácsot sütöttünk, melyet a karácsonyi ünnepség után nap, mint nap közösen fogyasztottunk; megajándékoztuk velük az óvoda dolgozóit, az óvodánkba járó logopédust és fejlesztőpedagógusokat.
Hétről hétre énekelve álltuk körbe az adventi koszorút, melyen egy-egy gyertya meggyújtásával érzékeltettük az idő előrehaladását, az ünnep közeledését. Karácsonyi ünnepségünkön elénekeltük dalainkat, elmondtuk verseinket, óvó nénik mesélték el a születés történetét.
Gyakran játszottuk a„Tündér-melegedő” játékot, eljátszottuk az óvodás tündérek kalandját.
A hónap során végzett sok-sok tevékenység remek lehetőséget biztosított a jó cselekedetek gyakorlására, és annak tudatosítására, hogy „Kapni jó, de adni még jobb!”