“Jövőt építeni”

8-2.jpg

Ebben a hónapban többször beszélgettünk arról, hogy milyen célokat sikerült eddig elérni, mik voltak a megvalósulásukat segítő lépések, milyen célokat tűznénk ki. Az egyéni céljaikat nagyon szépen meg tudták fogalmazni a gyermekek, ami egyre inkább a jövő építéséről szólt. Innen jött az ötlet a közös cél kiválasztásához, megfogalmazásához: “Jövőt építeni”
Közös célunk a tetteinkből kelt életre. Mit tettünk eddig, mit teszünk és mit tehetünk a cél elérésének érdekében? Röviden összefoglalva:
Aki a múltat és a jelent ismeri, az tud jövőt építeni. A múlt ismeretének egyik fontos része a hagyományok ismerete, tudása. A hagyományok tisztelete, azok továbbvitele nemzedékről nemzedékre az őseink és a magunk tisztelete, megbecsülése. Tartást ad a becsületre, szeretetre, egymás tiszteletére, emberségre. Erősíti az együvé tartozás érzését boldogságban és bajban.
A hagyományok őrzése nem csak a családok, barátok kötelékeit erősíti, hanem egy nagyobb közösséghez való tartozás hitvallása is.
Iskolánkban a nevelési célok között kultúránk, szokásaink és kapcsolataink ápolásának is fontos szerepet tulajdonítunk, melyet a különböző programok megrendezésével biztosítunk.
A hagyományaink szerinti életvitelünk, lelki biztonságot ad a mai világunk uniformizálódó kihívásaival szemben. Lehetőséget teremt a kreatív szellem megnyilvánulásának, a sajátosan magyar néplélek kifejezésének.
Egyelőre a múltunkat próbáljuk megismerni, a jelent megélni, de hisszük, hogy elérjük a céluk.
– Hisszük, hogy tudunk jövőt építeni! – ezzel a felkiáltással zártuk az összefoglaló boldogságórát.

Képek