Jobb Veled a Világ Képeslap

- Csoport neve: Csipet Csapat Őr
- Jármi-Papos-Őr Általános Iskola Őri Bibó István Tagintézménye
- Kategória: Alsósok
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (124 megtekintés)
Az év utolsó hónapjában a Jó cselekedetek gyakorlásáról beszélgettünk a gyerekekkel. Fontos, hogy átérezzék, hogy ezeknek milyen jelentősége van a mai világunkban. Megállapítottuk, hogy ezeknek az örömteli jótéteményeknek nem kell bonyolultnak lennie, hiszen jobb adni, mint kapni. A segítségnyújtás, a segítőkészség, az együttérzés, az önzetlenség boldogabbá tesz bennünket és a boldogságfokozás hatékony eszköze. Aki szívből, szeretettel humánusan segít, az mindig elnyeri méltó jutalmát, mint a mesében. Ezért csatlakozott osztályunk a Mosoly Manók országos, karácsonyi jótékonysági akciójához is. A kezdeményezéssel, a megajándékozott gyermekeknek szóló kedves üzenetekkel a rászoruló gyerekek karácsonyát igyekeztünk szebbé, varázslatosabbá tenni.
Összegyűjtöttük a jó cselekedetek pozitív hatásait is:
• Ha kedvesek, nagylelkűek vagyunk valakivel, akkor elfogadóbbak, megértőbbek leszünk, és jobb lesz a közérzetünk is.
• Amikor segítünk valakinek és látjuk a nehézségeit, akkor sokkal jobban értékeljük azt, amink van.
• A jó cselekedetek gyakorlása fejleszti a hasznosságunk érzését is.
• Ilyenkor kapcsolatba kerülünk másokkal, hálásak nekünk és barátságokra is szert tehetünk.
Elkészítették a gyerekek a Jobb Veled a Világ Képeslapot is. Mindenki olyan gyereknek, aki valamiért nehéz időszakon megy keresztül, kifejezve ezzel, hogy mellette vannak, együttéreznek vele. A jócselekedetivity-t nagyon élvezték, jó érzéssel mutogatták el a jócselekedeteket. Erdős Sándor az Egérke új háza c. versében pedig azt figyelték meg, hogyan kapcsolódik a verses mese a jócselekedetek témájához. Beszélgettünk arról is, hogy milyen jócselekedeteket tehetünk a természetes környezetünk szépségének megóvása érdekében. A Mesélj még nekem! feladatnál pedig körmesét alkottunk.
Az év utolsó tanítási napján jótevő angyalkaként, manóként mindenki megajándékozta egymást, örömet szerezve ezzel a karácsony közeli időszakban. Ezen a délelőttön kicsit elcsendesedtünk, jobban odafigyeltünk egymásra, beszélgettünk, énekeltünk, játszottunk. Ünnepi karácsonyi műsorunkkal pedig örömet szereztünk szeretteinknek, a meghívott vendégeknek.