Jó cselekedetek

- Csoport neve: Szivárványos
- Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelést-Oktatást Végző Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
- Kategória: Tanulásban akadályozottak
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (84 megtekintés)
Karácsonyhoz kapcsolódóan magyar nyelv és irodalom órán a gyerekekkel boldogságóra keretében a Karácsonyi csillagok és az öreg fenyő című mesét dolgoztuk fel.
A tanórát boldogság-kapu kialakításával kezdtük, ami alatt a gyerekeknek kellett átsétálni és a kapu végén egy szép szóval és öleléssel vártam őket. A mozgásos, játékos feladat nagyon tetszett a kicsiknek.
Az órát Varázsmondókával folytatva : Hull a hó, hull a hó
Lesz belőle takaró……. próbáltuk ide varázsolni a havat.
A mondóka után képeket nézegettünk a csillagos égről, mindenki kiválasztotta a saját csillagképét, ami neki a legjobban tetszett.
Ezek után hallgatták meg a tanulók a Karácsonyi csillagról szóló mesét, amihez kapcsolódóan később mondatokat alkothattak segítséggel. A mondatalkotás kicsik lévén még több-kevesebb sikerrel történt, de maga a mese minden tanulónak tetszett.
A mesét közösen játszották el a gyerekek, ami sok segítséggel és irányítással történt. A legnagyobb kihívás számukra, a csillag fenyőfára helyezése volt. De hogy csináljuk? kérdezték , majd közösen ezt is megoldottuk, eljátszottuk.
A mesedramatizálás után differenciáltan dolgoztak. Párokban dolgozhattak segítséggel: az első párnak fenyőfát kellett feldíszíteni pozitív szavakat tartalmazó gömbökkel.
Második párnak szétvágott betlehemi képet kellett összeillesztenie.
A harmadik páros pedig téli képet, rajzot készített közösen.
A feladatokat a tanulók képességei szerint osztottuk szét, a segítség adását pedig szintén a kérésükhöz igazítottuk. A végén minden páros teljesítette a feladatát kisebb-nagyobb segítségnyújtás mellett.
A tanórát Ady Endre Kis karácsonyi ének című versének meghallgatásával zártuk.