Haragudni bárki tud. A megbocsátás bátor tett.

- Csoport neve: bekk.koli
- Budapesti Egyesített Középiskolai Kollégium
- Kategória: Középiskolások
- Téma: Megbocsátás
- (109 megtekintés)
Cím: Haragudni bárki tud. A megbocsátás bátor tett.
Időpont: 2024. 04. 23.
Helyszín: M. 19., 316-os tanulószoba
Foglalkozásvezető: Lőrincz Norbert
A foglakozás célja volt, hogy képesek legyenek felismerni kollégistáink, hogy az empátia, a megbocsátás képessége nélkülözhetetlen a testi-lelki és szellemi harmóniához.
A foglalkozásra való érzelmi és értelmi ráhangolódásként ötletbörzét tartottunk. Mindenki elmondhatta, miért fontos, hogy ne hordozzunk magukban sérelmet.
Ezek után egy – a foglalkozásvezető által összeállított – prezentációból megtudhatták, hogy minden ember életében előfordul, hogy megbántják, az élet velejárója.
Emberi tulajdonság, hogy a bántásra bántással, megtorlási szándékkal reagálunk. Végső soron viszont megkeserítjük ezzel az életünket, mi válunk boldogtalanná, ha ezeket a negatív gondolatokat magunkkal „cipeljük”, és nem teszünk tudatosan a testi-, lelki egészségünk megóvása érdekében.
Megismerték, hogy a megbocsátás nem egyenlő a felejtéssel, a felmentéssel, a mentegetéssel, vagy a megbékéléssel. Azért kell megbocsátani, mert nem tudjuk a sérelmet elfelejteni mondja Lewis Benedictus Smedes amerikai filozófus.
Ismereteket kaptak arról is, hogy milyen lelki előnyökkel jár, ha képes az ember a megbocsátásra.
Feladatul kapták, hogy határozzák meg:
Milyen módon fejezhetik ki a megbocsátásukat mások felé?
Melyek a megbocsátást lehetetlenné tevő tényezők?
Készítsenek egy megerősítést, ami segít a megbocsátásban!
Értő módon, kellő komolysággal és humorral dolgozták fel a témát.
Felismerték a foglalkozáson résztvevők, hogy az empátia, a megbocsátás képessége nélkülözhetetlen a testi-lelki és szellemi harmóniához. Ügyesen dolgoztak az ezekkel kapcsolatos feladatokban.
Jó hangulatú, életteli foglalkozás volt, ahol könnyen megnyíltak a fiúk. Okos gondolatokat osztottak meg egymással és velem.
Lőrincz Norbert, kollégiumi nevelőtanár