Hálafa története!

243856586_538184440612437_4616886698897408664_n-1.jpg

Az idén már nagycsoportosok lettünk, jó volt újra találkozni- ezért is hálásak vagyunk. Ebben az évben egy mozgásában erősen akadályozott kisgyermekkel bővült a létszámunk. Az ő befogadásában, a „mássághoz” való alkalmazkodásban biztosan nagy segítséget nyújt a Boldogságóra program.
A hála gyakorlása téma több esetben is előkerült a hónap során. Többször is elénekeltük a „Szép nap, ölelj most át engem” című dalt, változatos koreográfiával. Sok esetben beszélgettünk az érzelmekről, és érzelmi intelligenciát fejlesztő játékokat játszottunk. (Kinyíló virág, Léggömb, Bizalomjáték, Szoborjáték). Bezzeg Andrea: A Hálafa története című meséjét is meghallgathatták a gyerekek. Nagyon tetszett nekik a mese. Hosszan beszélgettünk utána a mesében megjelenő, valamint saját érzelmeikről is. A resztoratív –kör segítségével fejlődött beszédkészségük, valamint szociális készségeik is.(alkalmazkodás, türelem, együttműködés). Egymásnak készítettek hálaleveleket, és a köszönet csigáit, amellyel megköszönték egymás iránti jóságukat, ezekből készítettük el a „Hálafánkat”. A tevékenységek közben beszélgettünk arról is hogyan kapcsolódik össze a hála és a boldogság és, hogy ki miért lehet hálás?
A hálás gondolkodás gátolja a negatív érzések megjelenését, segít felismerni és értékelni a jót, ezért nagyon fontos, hogy már az óvodában is gyakoroljuk e boldogságfokozó technikát.

Képek