Hála láda

hála-láda.jpg

Hála láda
1. A téma bevezetése
Kötetlen beszélgetéssel felidéztük a tavalyi boldogságórák témáit.
Csoportokban tabletek segítségével rákerestek a tanulók arra, hogy szeptember 21-e minek a világnapja. (A magyar dráma napja, ENSZ nemzetközi békenap, A hála világnapja, Alzheimer-világnap)
Megbeszéltük mit érdemes, illik tudni a hála világnapjáról?
A történet egészen 1965-re nyúlik vissza, amikor is Hawaii szigetén, az ENSZ találkozón megfogalmazták, hogy itt az ideje, megbecsülnünk és hálát adnunk mindazért a sok jóért, ami körülvesz minket. Azóta minden évben szeptember 21-én ünnepeljük a hála világnapját, talán azért is, mert a nemzetközi békenappal azonos dátumra esik. A világban annyi mindenért lehetünk hálásak, csak legtöbbször természetesnek vesszük a hétköznapi csodákat. A hála és a béke világnapján hálásak lehetünk a napsütésért, a madárcsicsergésért egy vadidegen előzékenységéért, a családunkért, a barátainkért, egy meghitt pillanatért, a lehetőségekért, bármiért, ami a szívünket örömmel tölti el.
2. A téma feldolgozása
Körkérdés: Mikor éreztél hálát a szívedben utoljára? Milyen események hatására érezted a hála érzését? Kifejezted-e a háládat? Ha igen, hogyan? Ha nem, miért nem? Minden esetben ki kell fejeznünk a hálánkat?
Keresztrejtvény: megfejtés – hála
Behálózva: Nevezzük meg azt a személyt, akinek valamiért szóban is ki szeretnénk fejezni a hálánkat. A játék közben járjon kézről-kézre egy pamutgombolyag, amiből mindig gombolyítunk és a játék végére láthatóvá válik az a segítő szociális háló, amelyről sosem szabad elfelejtkeznünk, ha nehézségünk támad, hiszen van kitől segítséget kérnünk.
3. A téma összegzése: hála láda készítése

Képek