Fel a fejjel,sikerül!

- Csoport neve: Pillangó csemeték
- Pásztó Városi Önkormányzat Óvodájának Hétpettyes Tagóvodája
- Kategória: Óvodások
- Téma: Megküzdési stratégiák
- (145 megtekintés)
,,Ember küzdj és bízva bízzva bízz” ,ahogy a nagy költőtől hallottuk. Ebben a hónapban a Boldogságóránk a mindennapok megküzdéseiről, azok lehetőségeiről szólt. Bíznunk kell magunkban az erőnben a legnagyobb erő, pedig a szeretet.
Mint minden boldogságórát relaxációs gyakorlatokkal keztük el egy képzeletbeli óceánon kellett megküzdeni az elemekkel, útközben sokminden történt, de végül egy csodaszép földrészen kötöttünk ki a gyerekekkel. Sok csodás álllat, élőlényt láttunk ezen a helyen. Megszólalt egy igazán szép dal, melyre nagy örömmel énekeltünk és mozdulatainkal színesítettük Bagdi bella: Ellazulni jó dalát.
A mostani mesénk: A türelmetlen nyulacska c. mese volt, melyet egy rövid bábelőadásban kísérék figyelemmel a gyerekek. Később a Nyulacska türelmetlenségéről, nehézségeiről modták el agyerekek a véleményüket.
Itt volt körünben Boldog Dóra akinek éppen rossz napja volt az oviban, Ti is kerültetek nehéz helyzetbe már az oviban? – szól a kérdés a gyerekek felé. Egy élménnyel teli beszélgetés kerekedett az egész témáról láthatóan megkönnyebülve mesélték el napi nehézségeiket a kicsik. Az órát egy megküzdési játékkal és egy animációs kisfilmel : Fel a fejjel c. zártuk.