Éves beszámoló

- Csoport neve: aranyasok5
- Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola
- Kategória: Felsősök
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (63 megtekintés)
Szeptember
Megismerkedtünk egymással és a boldogság programmal. Nevet választottunk az 5.a osztálynak.
Mi lettünk az „aranyasok”. Letettük kézjegyünket a közös programunk mellett: osztályfát készítettünk.
Október
A háláról sok mindent gyűjtöttünk össze, sokat beszélgettünk. Mindenki szivecskéken vitte haza a családba a saját hála üzenetét. Hálanaplót kezdtünk el vezetni.
November
Társas kapcsolataink ápolását egymásnak írt pozitív üzenetekkel gyakoroltuk. Mindenki nagy örömmel olvasta végig az osztálytársai által írt gondolatokat. Családtagjainknak, barátainknak személyes jókívánság kártyákat készítettünk.
December
Az „arany-a-sok” igyekeztek egymásnak örömöt szerezni sok apró jó cselekedettel.
Karácsony előtt titkos jótevője volt mindenkinek egy hétig. Először sikerült a kihúzott neveket egészen végig magunkban tartani, mindenkit dicséret illet. A szünet előtti utolsó osztályprogramunkon nemcsak játszottunk, a titokra is fény derült. Közös csillagszóró gyújtással köszöntünk el egymástól és az óévtől.
Január
Az új évre mindannyian választottunk napi, heti, havi és a tanév végéig megvalósítandó célt. A füzetünk végébe írtuk be, a tervvel együtt. Február elejére már mindannyian tudtuk, hogy sikerült e megvalósítani a januári célunkat.
Érdekes élmény volt a tanév végén a digitális oktatás során az online osztályfőnöki órán újra elővenni a terveket, és beszélgetni a megvalósításukért tett erőfeszítésekről, sikerekről, nehézségekről.
Február
A testmozgás fontosságáról nemcsak beszéltünk, kipróbáltunk több szabadidős sportot is: asztaliteniszt, tollaslabdát, táncot, valamint a parasportokat. Belebújtunk a látás és mozgássérültek bőrébe. A rendszeresen sportolók kis beszámolókkal igyekeztek kedvet csinálni sportágukhoz. Nem egy órás program volt.
Március
A digitális oktatás bevezetésekor a megküzdési stratégiákat gyűjtöttük össze, a váratlan helyzet kezelésének megkönnyítésére. Ki, hogyan csinálja, mit tehetnék másképp? Az online osztályfőnöki órán megosztottuk egymással a már bevált és a kipróbálandó módszereket. Hálabefőttel igyekeztünk figyelmünket pozitív látásmódban tartani.
Április
„Minden rosszban van valami jó”- a karantén idejére a szoba és a számítógép csapdájába esve is megkerestük az apró örömöket. A családi együttlét nyújtotta lehetőségekből, a környezet változásaiból az online órán rácsodálkoztunk, mennyi jót tartogat számunkra a kényszerű otthonlét. Csatlakoztunk a Föld napjára szervezett gyertyagyújtáshoz és együtt énekeltünk Bellával.
Május
A kényszerű együttlét számos súrlódás forrása lehet, és az online térben is előfordulhat, hogy megbántunk valakit, vagy minket ér sérelem. Az online órán ennek kapcsán beszélgettünk a megbocsátás gyakorlásáról. A varázsszavak -sajnálom, bocsáss meg, köszönöm, szeretlek – segítségévek egyedi szófelhőket alkottunk.
Köszönöm a Boldogságóra program munkatársainak a feltöltött ötleteket, nagyon sokat segítettek. Az online fórumok szervezését, a vidóklipphez küldött késedelmes kép befogadását: együtt nincs lehetetlen- bebizonyosodott.
KÖSZÖNÖM
Jó egészséget, szép nyarat kívánunk:
az „arany-a-sok” csapata