Éves beszámoló
- Csoport neve: gimisek912
- Szegedi Városi Kollégium
- Kategória: Középiskolások
- Téma: Fenntartható boldogság
- (147 megtekintés)
A 2023/24-es tanév bővelkedett programokban. Év elején több mint 20 diák jelentkezett a Boldogságóra szakkörre. Nagy örömömre szolgált, hogy a több éve szakkörre járó diákjaim jóhírét vitték a foglalkozásoknak. Így évről évre egyre többen csatlakoznak hozzánk. Októberben heti rendszerességgel indultak el a szakköri foglalkozások. A kezdeti összerázódás után hagyományaink szerint december elején először Luca búzát ültettünk. Majd elhatároztuk, hogy a Szegedi Petresi utcai óvodának a kollégiumban (jócselekedetek témakörben) adományt (plüssállatokat és édességet) gyűjtünk. Azonban szerettük volna az óvodát hosszabb távon is támogatni. Ezért elhatároztuk, hogy örökbe fogadjuk az egyik csoportot, a Ficsergőket. Ennek a csoportnak mézeskalácsot is sütöttünk. Rövid látogatást tettünk az óvodában, átadtuk az adományt és a csoport életkorának megfelelő boldogságórát tartottunk. A látogatásról Erdélyi Lujza szakkörösöm írt élménybeszámolót, mely a Szeged.hu Hír- és Médiaoldalon valamint a Szegedi Tükörben nyomtatásban is megjelent. Februárban, farsangkor, húsvét előtt és gyermeknap alkalmából újabb látogatásra került sor. Az óvodapedagógus kollégák kérésére rövid ismertetőt tartottam a boldogságóra programról, melynek köszönhetően ők is sikeresen csatlakoztak a Boldog Óvoda címet viselő intézmények sorába. Egy másik óvodába, a Fő Fasori óvoda pedagógusaihoz is meghívtak egy élménybeszámolóra. Ők is szándékoznak csatlakozni a Boldogságóra programhoz.
Visszatérve a szakköri programokhoz, áprilisban ismét elmentünk közösen kirándulni, ezúttal az Algyői Tájház egyik termét béreltük ki tankerületi segítséggel, a szabadban relaxáltunk, beszélgettünk, lementünk a Tisza partjára, nyársat faragtunk és sütögettünk, vidáman, játékosan töltöttük az időt. Még egy indulót is választottunk magunknak. Mivel én német szakos nyelvtanár vagyok, Mark Forster Sowieso című számát, amely arról, szól, hogy az élet teli van változással és mindig kinyílik egy új ajtó, mindig van egy megoldási lehetőség. Spontán jött az ötlet, de úgy éreztük ez tükrözi igazán a pozitív életszemléletünket. Még ugyanebben a hónapban bekapcsolódtunk a KÖHÉT (Középiskolások Hete) rendezvény sorozatába is egy boldogság kaszinóval. A kaszinóban zsetonokkal lehetett olyan erősségekre, mint például, a bátorság, kreativitás, nyitottság licitálni, majd ezeket a pozitív tulajdonságokat elcserélni egymás között. Április végén megszerveztük a saját kis szakköri ballagásunkat. Ajándékul egy befőttes üvegben hamuba sült pogácsát, idézeteket, jókívánságokat (személyre szabottan mindenki mást és mást kapott), csokoládét adtuk útravalóként. Hat régi, részben alapító szakkörösünktől vettünk búcsút. De mindig szeretettel várjuk őket vissza. Májusban, a mozgás hónapjában, vidám mozgásos délutánt szerveztünk Szegeden a Mátyás téren, ahol a kollégisták kipróbálhatták a mezítlábas Nia örömtáncot és vidám sorversenyen mutathatták meg ügyességüket. Ezzel is megtapasztalva a mozgás boldogságfokozó erejét és csatlakozva a Kihívás napja 2024. országos rendezvényhez. Nagyon örültem, hogy a boldogságóra szakmai csapat felkérése ezután már négy szakkörös lányom a Diák Nagykövet címet is viseli. Június 11-én Budapesten a Boldogságóra szakmai csapat központjában élménynapon vettünk részt. Vörös Diána, Beliczki Panna, Dinda Maja és Tóth Edina bemutatta a boldogságóra szakkör eddigi tevékenyégét és a jövőbeli vállalásaikat. A találkozó lehetőséget adott arra is, hogy a szegedi lányok felvegyék a kapcsolatot két 11. osztályos társukkal a Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégiumból. A jövőbeli együttműködés célja a középiskolás korosztály hatékonyabb megszólítása. A négy lánnyal és a velem készült interjú július elején jelenik meg a Szeged.hu Hír- és Médiaoldalon valamint a Szegedi Tükörben nyomtatásban.
Mivel Boldogságóra Pedagógus Nagykövet lettem, vállalásaim közé tartozik a program népszerűsítése a Székhely Intézmény falain kívül is és sajtószereplés is. Januárban stúdióbeszélgetésen vettem részt két másik boldogságórás kolleganővel a Szegedi Városi Televízióban. Egy kolleganőm kérésére havonta jártam mindig más és más témát választva a csoportfoglalkozásaira a Szegedi Városi Kollégium Fodor József Tagintézménybe. A Boldogságóra Program jóvoltából az idei évben két nagyszerű és nagyon hasznos továbbképzésen (Mindfulness Tanfolyam Pedagógusoknak és a Fedezd fel Erősségeidet Pedagógusként) is részt vettem. Hálás köszönet a lehetőségért.
Végezetül szeretném kifejezni hálámat, hogy immár hatodik éve tagja lehetek a boldogságórát tartó pedagógusok egyre bővülő táborának. rengeteget tanultam, fejlődtem én magam is ez idő alatt. Így a saját megélt élményeim által tudom igazán tanítani diákjaimat, családtagjaimat, barátaimat, kollegáimat arra, hogy pozitívabbam szemléljék a körülöttünk lévő világot.