Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda és Mini Bölcsőde

- Csoport neve: Süni csoport/ Kópé Klub
- Érsekcsanádi Napköziotthonos Óvoda és Mini Bölcsőde
- Kategória: Óvodások
- Téma: Boldogító jócselekedetek
- (10 megtekintés)
Süni csoport
Az adventi időszak kezdete óta tudatosabban figyeltünk a jócselekedeteinkre, azok gyakorlására. Megbeszéltük a gyerekekkel, milyen jót tehet egy kisgyerek otthon, az óvodában. Udvarra indulás előtt, az adventi koszorún meggyújtott gyertya meghitt fénye mellett mindenki elmondhatta, aznap milyen jót tett, észrevette-e valaki más jócselekedetét?
A hónap eleje óta gyűjtöttük a „jóság lisztet” (a lisztes zacskóból egy-egy kanál lisztet tehettek át az üvegbe azok a gyerekek, akik aznap nagyon figyelmesek, kedvesek, segítőkészek voltak), amiből a szülőkkel közös barkácsolós délutánra süteményt készítettünk.
Csoportszobánk ablaka előtt madáretető van. Sajnos a korábbi évekhez képest egyre kevesebb madarat tudunk megfigyelni, de a gyerekek számon tartják, figyelik, hogy időben fel legyen töltve eleséggel.
Bagdi Bella: Jó emberré csak a szívemmel válhatok c. dalát többször is meghallgattuk a hónap során.
Csoportunkban sajnos néhány gyermek erős „sztár allűrrel” rendelkezik, ezért ebben a hónapban aktuális volt a szerénység, alázatosság témával foglalkoznunk. A pozitív énkép megőrzése mellett hívtam fel a gyermekek figyelmét arra, hogy mindenki értékes, lehet, hogy valaki jobban, vagy ugyanolyan jól csinál valamit, mint mi. Megbeszéltük, hogy nem kell a feltűnést keresni, a tetteinkből úgy is kiderül, miben vagyunk jók.
Ehhez a témához a „Halló” ,és az „Elismerő szavak” játékot választottam.
Beszélgettünk a Luca napi hagyományokról is. Kis tálkát díszítettünk egyedi stílusban, majd elvetettük a búzamagokat. Mondókát tanultunk hozzá, melyet locsolás közben mondogattunk:
Mag, mag, búzamag, benne aluszik a Nap.
Mag, mag, búzamag, nőjél, nőjél hamarabb!

