Erősségeink-Bohócdoktorok támogatása

- Csoport neve: magoncok3.b
- Derecskei Bocskai István Általános Iskola
- Kategória: Alsósok
- Téma: Megküzdési stratégiák
- (63 megtekintés)
A Karitáció Alapítvány keretében a 2008 óta sikeres bohócdoktor kórháztámogató – jótékonysági program kapcsán a gyerekeket arra kérték a bohócdoktorok, hogy a farsangon öltözzenek be bohócnak, vagyis bohócdoktornak. Megbeszéltük a gyerekekkel, hogy a legnagyobb küzdelem azokra a gyerekekre vár, akik tartósan betegek, hosszú kórházi ápolásra szorulnak. A megküzdéshez mozgósítaniuk kell minden erősségüket: hálaérzet, kitartás, szeretet elfogadása, optimizmus, nézőpontváltás. Mi, akik nagyon szerencsések vagyunk, kell, hogy minél több mosolyt csaljunk az arcukra, hogy gyorsabban gyógyuljanak, ezért nagyra becsüljük a bohócdoktorok munkáját, és mindenképpen ki szerettük volna fejezni támogatásunkat. Osztályunk 24 tanulója lelkesen készítette a bohócálarcokat, és a szülők kérésére mindenki csinált még egyet anyukájának vagy apukájának. Így 50 bohóc fogadta az aulában az iskolánkba érkezőket, mosolyt csalva kicsik és nagyok arcára. Büszke voltam, hogy BOLDOGSÁGÓRÁS vagyok, a tanítványaimra éppúgy, mint a szülői közösségre!
Már a másodikos gyerekek is pontosan tudják, hogy a velük történő események nemcsak örömöket, hanem sok nehézséget is hoznak nap mint nap, és meg kell birkózniuk az őket érő problémákkal is.
A téma feldolgozását Boldogságbeszéddel indítottuk, ahol pozitív megerősítéseket tartalmazó mondatokat olvastunk fel különböző beszédtechnikákkal. (hangerőváltás, tempófokozás, drámajáték)
A Boldogság várának 6. ajtajához kerestük a kulcsot. A megküzdést jelképező Lovag-sárkány-királylány játékot választottam ráhangolásnak, hiszen ez egyik kedvenc játékunk. A játék után kártyát húztunk, majd elmesélték a gyerekek, milyen élethelyzetben érezték a kártyán szereplő érzéseket. ( dühös vagyok, felesleges vagyok, félek, buta vagyok, én vagyok a hibás, ügyetlen vagyok, felesleges vagyok) Meglepődtek, hogy nincs köztük egy jó sem, ezt szóvá is tették. A tündérek most is hoztak nekünk mesét, amiből megtanulhattunk érzelemközpontú és problémaközpontú megküzdéseket. A mese címe: Mindenki másképp csinálja! Megbeszéltük, hogy a problémák életünk becsomagolt ajándékai, hiszen a velük való megküzdés során szükségünk van kreativitásunkra, bizonyíthatjuk ügyességünket, rátermettségünket. Kipróbáltunk egy villám relaxációt is, ami megszüntetheti a félelem, a szorongás testi tüneteit. Jártunk a megküzdésboltban, ahol akciót hirdettem, sokan vásároltak tőlem. Az ÖRÖMBÖDÖNünkbe közösen megírtunk 24 boldogságkártyát. A kártyákra olyan tevékenységek kerültek, amelyek örömöt okoznak az osztálynak. Azóta mindennap húzunk egyet belőle, és végrehajtjuk. Nagyon várják, nem szabad elfelejteni! A foglalkozás végén hajótöröttet játszottunk, ami feszültségoldásnak is kiváló volt, amellett, hogy a tenger hullámaival is megküzdöttünk. Megszereztük a 6. kulcsot is!