„Ellazulni jajj de jó!”

boldog1.jpg

Már a 6. hónap lépcsőjéhez érkeztünk. A február, a megküzdési stratégiák hónapja.
Az első dolog volt most is, hogy a szeretetmacinkat mindenki körbeölelgette.
A foglalkozásunkat a domborítok mint a cica , házba bújok mint a csiga relaxációval folytattuk.
A hónap dalára az „ellazulni jajj de jó”-ra jót feszítettünk és nyújtottunk. Nagyon ügyesek voltatk a gyerekek.
A hónap meséjéről beszélgettünk, és arról is említést tettünk, hogy mit csinálunk, ha nehéz helyzetbe kerülünk. Ilyenkor ugyanolyan rossz érzések kerítenek hatalomba, mint a mesében.
Elmondták a gyerekek, hogy mi és ki nyugtatja meg őket, hol nyugszanak meg, és arról is szó esett, hogy ha nem érezzük jól magunkat mit tehetünk.
Egy érzéseket ábrázoló kép segítségével felismertük az érzelmek fajtáit, képi kifejezési módjait.
A gumiember játékban ( mely páros játék volt )az egyik kisgyermek felpumpálta a gumiembert, ameddig bírta, míg minden porcikája megtelt levegővel, megfeszült, majd kihúzva a kis dugót, leengedett-elernyedt a gumiember. Élvezettel játszották a játékot.
Ellentétpár játékunkban ellentétpárokat mondogattunk, majd a rossz tulajdonságokat, érzéseket beletettük egy nagy zsákba-bekötöttük a zsák száját és kidobtuk az ablakon.
A hajótöréses játékban mindenki megmutatta, hogy mennyire segíti, óvja társait, hiszen a cápatámadások ellenére sem süllyedt el hajónk, végig rajta maradt minden sünis kisgyermek és kiértünk a partra szerencsésen.
Mivel az óvodánkban nagyon sok beteg kisgyermek van, így a „Hangszersimogató: Behozzuk az egészséget” dalára elűztük a betegségeket. Ezzel fejeztük be Boldogságóránkat.
Szabadidős tevékenységben a Nagy pozitívkönyvem nézegetése is jelen van.

Képek