Egy hangya útja
- Csoport neve: Tengelic12/M/1
- Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium
- Kategória: Tanulásban akadályozottak
- Téma: Egészséges életmód
- (171 megtekintés)
Az ehavi boldogságórák rendhagyóak voltak az előzőekhez képest: nem az osztályteremben, csöndben, nyugalomban, meditációval zárulva zajlottak, hanem nyüzsögve, a szabadban.
A kihívás napja alkalmából az iskola összes osztálya végigküzdötte magát a 14 állomásból álló akadálypályán, melyek között voltak egyéni és páros feladatok, ügyességi és állóképességet igénylő feladatok. A Tengelic csapat teljes erőbedobással dolgozott és minden állomáson megszereztük a pecsétet, matricát, elismerést.
Később pihenésképp kedvenc sportolókról beszélgettünk: mindenkinek van kedvenc sportága, sportolója. Beszélgetés közben elhangzott az a mondat, hogy ” élsportoló, versenysportoló csak az lehet, aki tehetséges”. Erre válaszképp elolvastam Mikó Atti történetét és arra a következtetésre jutott a csapat, hogy bizony nemcsak a tehetség vagy nem feltétlenül a tehetség szükséges a versenysporthoz, hanem a kitartás és akaraterő is nélkülözhetetlen. E kettővel ők maguk is bármire képesek lehetnek.
Az akaraterő és kitartás egy újabb példáját figyeltük meg az iskola kertjében, ahol egy hangyának követtük az útját néhány percen keresztül. Szinte nézni is fárasztó volt, hogy az a pici kis élőlény megállás nélkül ment, kitartóan tette a dolgát. Remek élmény volt bóklászni a kertben és guggolva keresgélni a földön, a fákon az apró kis rovarokat, figyelni a tevékenyéségüket, követni az útjukat.
Megegyeztünk abban, hogy a sport, a mozgás éppoly fontos az egészségünk szempontjából, mint az egészséges táplálkozás és az elegendő, jó minőségű alvás. Ezért plakátot készítettünk, melyen szerepelnek a fiatalok kedvenc sportágai, ők maguk mozgás közben és a testedzés, sport jótékony hatásai.
A fiatalok nemcsak az iskolában vesznek részt remek testnevelés órákon, valamint moduljuknál fogva (Kert- és parkápolás) a gyakorlati tevékenységeken a kertben munkálkodhatnak, hanem legtöbbjük a családja körében is sokat mozog: bicikliznek, kirándulnak, úsznak, tornáznak, nagyokat sétálnak, fociznak, táncolnak stb.
Bízom benne, hogy Atti példája ösztönzőleg hat mindannyiukra, valamint annak tudatosítása, hogy a mozgás az egyik leghatékonyabb boldogságfokozó technika arra buzdítja a fiatalokat, hogy a mozgás a mindennapjaik szerves része legyen.