Decemberi jótettek

b.o.dec_-1.jpg

Ebben a a hónapban több „miniprojektet” is megvalósítottunk. Mindegyik közös jellemzője az volt, hogy örömet szerezzünk egymásnak, másoknak, ezáltal önmagunknak is.

Az első „akciónkba” megpróbáltuk bevonni az alsó tagozatos gyerekeket is. Nyomtattam pár kiskártyát, amelyeket apró figyelmességként használtunk, amolyan adventi naptárszerűen:
a gyerekek páronként húztak egy kártyát, ami 2 apró jótettet vagy figyelmességet tartalmazott: Meglepetés Neked, Meglepetés Tőled felirattal. Szabadon választhattak, mikor és hányszor lepik meg egymást, de lehetett párt is cserélni- ezt ügyesen, egymás között intézték. Nyomtattam pár üres kártyát is, itt már igény szerint (előzetes megbeszélés, egyeztetés után, mert kereteket azért kellett felállítani) ők találták ki a kedvességeket.
Ezeket a kártyákat kitettük a folyosóra is és kis „követként” tájékoztattuk a többi osztályt is arról hogy ebben a hónapban, ha van kedvük, vegyenek részt ebben a kis örömszerzős akcióban.

Második szervezkedésünk az volt, hogy ellátogatott hozzánk egy program keretében egy kutyákkal foglalkozó társulat. Mindenféle hasznos tárgyakkal (állateledel, póráz, stb.), egy ún.osztályadománnyal háláltuk meg a közreműködésüket.

A harmadik foglalkozásnál a gyerekek szabadon alakult csoportokban kiválasztottak egy-egy betanító tanárt, akiknek hálájuk jeléül megfogalmazták és leírták közösen, miért jó, hogy Ő tanítja őket, mit szeretnek benne. Nagyon kedves kis tablók születtek. Ezeket természetesen át is adták még aznap a kollégáknak, akik nagyon meghatódtak és örültek ennek a váratlan , önzetlen ajándéknak.

A negyedik projektünk egyéni aktivitást igényelt: szerettük volna az emberekhez is lejuttatni a figyelmességet, kedvességet. Ezért azt találtuk ki, hogy közösségi helyeken, pl. boltokban apró kedves üzeneteket rejtünk el titokban, név és mindenféle hatásvadászat nélkül, pusztán azért, hogy a decemberi nagy rohanásban okozzunk egy-egy ismeretlennek is szívet melengető perceket. 🙂
A gyerekek nagy lelkesedéssel álltak neki, és örömmel mesélték, milyen érzés volt elrejteni, és ha úgy esett, megtapasztalni, mit okoztak ezzel a kis aprósággal egy-egy gyanútlan, de szerencsés vásárlónak. 🙂

Képek